מהמגרש לשכונת העוני: שחקן נבחרת גאנה חילק כסף לעניי ברזיל

שחקן נבחרת גאנה, סוליי מונטארי, חשב על דרך מקורית להעביר את הזמן בברזיל: אחרי המשחק המותח בין נבחרתו לבין גרמניה, הכוכב הפיג את המתח במעשה צדקה באחת משכונות העוני של ברזיל - ופשוט בחר לחלק כסף לעוברים והשבים - עד שהמשטרה מנעה ממנו להמשיך. "גאנה עשתה בשבילנו מה שברזיל מעולם לא עשתה", צהלו התושבים

בעוד שחקנים רבים שהגיעו למשחקי המונדיאל בברזיל בוחרים לבלות בחופיה המרהיבים בזמן הפנוי שאחרי המשחקים, יש מי שמעדיף למלא את הזמן במזומן: זה לפחות מה שעשה אחד מכוכבי נבחרת גאנה, סוליי מונטארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

השחקן בחר להגיע לפאבלות (שכונות העוני) של עיר החוף הברזילאית מסייאו, בה משתכנים שחקני הנבחרת האפריקנית. אלא שחוץ מלחלק חתימות ולהצטלם עם התושבים, הוא חילק כסף מזומן לעוברים והשבים. מונטארי צולם כשהוא מחלק כסף לכל דורש בעודו הולך ברחוב - זאת מתוך רצונו לשפר ולו במעט את מצבם הקשה של עניי העיר הרבים.

אלא שעד מהרה השוטרים המקומיים מנעו ממונטארי להמשיך במעשה ההומניטרי. "אני ואמי הקשישה בת ה-80 קיבלנו 350 ריאלים ברזילאיים", סיפרה תושבת המקום. "אני מאמינה שהיו לו אפילו 5,000 ריאל - אבל המשטרה מנעה ממנו להמשיך ולחלק עוד כסף".

"אני חי כאן כבר 40 שנה, ומעולם לא ראיתי דבר כזה לפני. ברזיל מעולם לא העניקה לנו, התושבים העניים, מה שגאנה נתנה. נתמוך בהם לכל אורך המונדיאל", סיפר אחד התושבים שנהנה מהמחווה המפתיעה.