מאירן באהבה: האוהדים כבשו את ברזיל

עוד לפני ההפסד הצורב בתוספת הזמן לארגנטינה האוהדים האירנים הרבים שהגיעו לברזיל מכל רחבי העולם הוכיחו שהם גם יודעים לחגוג. פגישה יוצאת דופן בין צוות חדשות 2, לבין האוהדים שהפתיעו והפגינו אהבה לעמיתיהם מישראל

מרכז העיר בלו הוריזונטה בברזיל הפך בימים האחרונים לאתר לחגיגות יוצאות דופן של אוהדי מדינה המוכרת בעיקר בהיבט שלילי - אירן. מתוך האלפים שגדשו את האזור, חלקם עשו את הדרך הארוכה מהרפובליקה האסלאמית, אחרים הם גולים שחיים בכל רחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירנים, אוהדי כדורגל מושבעים, הצליחו להניח את הפוליטיקה בצד וליהנות מחגיגות גביע העולם בכדורגל כמו יתר האוהדים, עם קריאות שמחה, תקיעה וובוזלות ואפילו הפגנת אהבה כלפי צוות הצילום של חדשות 2.

"אתם מישראל? אני אוהב את הישראלים, זה נהדר שאתם פה", אומר אחד מאוהדי הנבחרת שמדביק נשיקה רטובה על לחיו של כתבינו. "אתם רואים? אירני מנשק ישראלי".

מסי כובש נגד האירנים (רויטרס)

אחדים מהאוהדים מעט נרתעו מהשיחה עם כלי התקשורת הזר, בעיקר אלו שעדיין מתגוררים באירן. "עזוב אותך מפוליטיקה, רק כדורגל!", אומר אוהד אחר. "פוליטיקה זה חרא בנאדם, כדורגל זה הדבר החשוב בעולם. החלום שלי הוא להגיע לישראל".

נראה שבברזיל, למרות ההפסד הצורב לארגנטינה משער בדקה ה-91 של ליאו מסי, כולם יכולים להניף את הדגלים באירן. היום ולאורך כל ימי הטורניר אף אחד לא מדבר על פוליטיקה או על גרעין אירני, הכל נוגע רק לדבר אחד וחשוב לא פחות לאנשים כאן - הכדורגל.