שיטפונות עזים בבולגריה: 10 בני אדם נהרגו

גשמים כבדים שפקדו את המדינה ביממה האחרונה גרמו למותם של לפחות 10 תושבים, מרביתם באזור עיר הנופש ורנה שלחופי הים השחור. בתים רבים נותקו מחשמל והחל מבצע לפינוי התושבים הלכודים. הרשויות הכריזו על מצב חירום

הוכרז על מצב חירום. ארכיון (רויטרס)

גשמי זעף ושיטפונות בבולגריה הביאו למותם של לפחות 10 בני אדם ביממה האחרונה. בין היתר, דיווחו גורמים רשמיים במדינה על ניתוקים בזרם החשמל וחסימת כבישים. כוחות ההצלה הכריזו על פתיחת מבצע לפינוי התושבים שנלכדו בהצפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בבולגריה, מרבית ההרוגים נפגעו בשיטפון שהכה בעיר הנופש ורנה שעל חופי הים השחור. ראש העיר סיפר לרדיו מקומי כי גשמים כבדים באזור העיר גרמו לשיטפונות בפרבריה.

בצילומי הטלוויזיה המקומית ניתן לראות מכוניות מרוסקות והפוכות האחת על גבי השנייה ברחובות. בעקבות תוצאותיו החמורות של השיטפון, החליטה העירייה להכריז על מצב חירום בעיר.

"הטרגדיה היא עצומה", סיפר ראש העיר איוון פרוטני, "ביקרתי באחד הפרברים שנפגעו. הרחובות כבר לא קיימים וגם הבתים לא. יש כאן מכוניות הפוכות. החשמל בפרבר נותק מהבתים".

במקביל, במרכז בולגריה פינו צוותי כיבוי והצלה 11 בני אדם מגגות הבתים שהוצפו, כך מסרה המשטרה המקומית. בנוסף, גשמים כבדים שלוו בסופות רעמים הציפו כבישים ובתים שנפגעו בכמה כפרים ליד הבירה.