ארצות הברית: בן 16 רצח את שני אחיו

במאי 2013 נדקרו למוות בנג'י (4) ואלכס (10) בביתם שבווסטפוינט, יוטה. אמם, ששבה למקום, נחרדה למצוא אותם ללא רוח חיים וחיפשה אחר בנה השלישי, אזה. שעות ספורות לאחר מכן התבררה האמת המחרידה: בנה השלישי הוא הרוצח

תלמיד מצטיין ורוצח. אזה ריי וידינהר (DailyMail)

מה גרם לתלמיד המצטיין לרצוח את שניו אחיו הקטנים? אזה ריי וידינהר, נער בן 16 מיוטה, ארצות הברית, הודה בדקירתם למוות של שני אחיו הקטנים בשנה שעברה בעת ששמר עליהם כשהוריו היו מחוץ לבית. במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עמו, הוא ירצה עונש מאסר בגין אחד ממקרי הרצח במוסד לעבריינים צעירים עד שימלאו לו 21. לאחר מכן הוא יועבר לכלא רגיל כדי לרצות את העונש שהושת עליו בשל הרצח השני, שבגינו טרם נקצבה תקופת המאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המזעזע, שאירע בחודש מאי 2013, הכה בזעזוע את העיר השקטה ווסטפוינט - שם מתגוררת המשפחה. אחיו הצעירים של אזה - בנג'י (4) ואלכס (10) - נמצאו ללא רוח חיים על ידי אמם, שחזרה הביתה לאחר שהסיעה בת משפחה אחרת לחוג ריקוד.

המומה, טעתה האם לחשוב כי בנה הנוסף, אזה, נפל קורבן גם הוא לרצח בשל היעדרותו מן הבית. אלא שכוחות המשטרה מצאו אותו שעות ספורות לאחר מכן כשהוא מגואל בדם. לדברי גורמי משטרה, הרצח היה תוצאה של התקף זעם פתאומי.

במהלך משפטו התנהל וידינהר בקור רוח תוך שהוא מדבר בקול נמוך. הוא לא אמר דבר וענה אך ורק על שאלות השופטים. עורך דינו, טוד אוטזינגר, ציין כי מרשו "מתנצל על מה שקרה" והסכים להסדר הטיעון כדי לחסוך מהוריו את הסבל המיותר שבניהול המשפט.