תיעדה עצמה לוקה בשבץ כדי להוכיח לרופאים הספקנים

סטייסי ייפס בת ה-40 מקנדה לקתה בשבץ מוחי ופינתה את עצמה לבית החולים כדי לשמוע שם שהיא צריכה ללמוד לשלוט במתחים. היא חזרה הביתה מבולבלת, וכשזה קרה שוב, תיעדה את החוויה המפחידה בטלפון הנייד. רק אז הרופאים האמינו

כשסטייסי ייפס פנתה לבית החולים לאחר שחשדה כי היא עוברת שבץ, הסבירו לה הרופאים כי היא פשוט לחוצה ומתוחה מדי. בפעם השנייה שחשה ייפס בתחושת הנימול מתפשטת בצדו השמאלי של גופה - היא החליטה לתעד את עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את התחושה המוזרה הרגישה ייפס לראשונה כבר לפני כחודש בזמן שישבה בביתה וצפתה בטלוויזיה. "הרגשתי שכל הצד השמאלי בגוף שלי שקוע במעין תרדמת", אמרה ל-CNN. "חשתי עקצוצים משונים וחשדתי שאני לוקה בשבץ, אבל אז אמרתי לעצמי שזה פשוט לא יכול להיות".

ייפס לא הייתה רגועה ופנתה לבית החולים המקומי במערב טורונטו שבקנדה לצורך בדיקות. הרופאים שללו במקום את חשדה כי מדובר בשבץ והסבירו לה כי מדובר בתגובה שכיחה למתח. "הם אמרו לי שאני פשוט מתוחה ושאני צריכה ללמוד איך לנהל את הלחץ שלי", סיפרה.

ימים ספורים לאחר מכן פקדו שוב תחושות הנימול את ייפס בשעה שזו הייתה ברכבה. הפעם החליטה האישה בת ה-40 לתעד את עצמה בזמן אמת. "צילמתי כדי שתהיה לי דוגמא למה שקורה", הסבירה ייטס בסרטון קצר שצילמה בעזרת מכשיר הטלפון הסלולרי שלה. "אני מרגישה דגדוגים בפנים. אמרו לי שזה מתח, אבל אני יודעת שלא מדובר במתח".

את סרטון הווידאו הציגה לבסוף ייפס לרופאיה בבית החולים, שם אבחנו כי היא אכן לקתה בשבץ. בתום בדיקות נוספות קבעו הרופאים כי המקרים שתיארה ייפס היו למעשה שלושה אירועים מוחיים קטנים שבהם לקתה.

"בעבר לקו בשבץ בעיקר אנשים מבוגרים", הסבירה ד"ר שרלי גילובין, הנוירולוגית שטיפלה בייפס. "כיום ישנם לא מעט צעירים שנכללים בקבוצת הסיכון ללקות בשבץ, בעקבות לחץ דם גבוה, סכרת וכולסטרול גבוה. לכן גם סיכוייהם של צעירים ללקות בשבץ גבוהים מאוד".

ייפס שוחררה מבית החולים לביתה, שם היא ממשיכה להתאושש. "הרגשתי הקלה שסוף סוף האמינו לי שלא מדובר במתח", היא אומרת בסיפוק.

בבית החולים האזורי ביקשו להשאיר לעצמם עותק מהסרטון, שם הם מתכוונים ללמוד אותו לעומק.