ארה"ב: עצרנו "דמות מפתח" בפיגוע בבנגאזי

אחמד אבו חתאללה, אזרח לוב, נעצר על ידי כוחות הביטחון של ארצות הברית בחשד שהיה איש המפתח ברצח השגריר האמריקני בלוב, כריסטופר סטיבנס, לפני כשנתיים, במתקפת הטרור בבנגאזי. הבית הלבן: "נלך הכי רחוק כדי להביא את כל המעורבים לדין"

אילוסטרציה (רויטרס)

הבית הלבן הודיע היום (ג') כי נעצרה "דמות מפתח" שעמדה מאחורי מתקפת הטרור על הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי שבלוב בספטמבר 2012, שבה נרצח השגריר האמריקני כריסטופר סטיבנס. על פי ההודעה, האיש, אחמד אבו חתאללה, נעצר בלוב ביום א' והוא כלוא כעת מחוץ ללוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבו חתאללה יובא למשפט בארצות הברית והוא יואשם ברצח השגריר ובסיוע לטרור. הוא יישפט בבית משפט אמריקני רגיל, ולא בבית דין צבאי בכלא גואנטמו שבקובה, כפי שקורה פעמים רבות במקרה של חשודים זרים בטרור.

"כבר הבהרנו כי נלך הכי רחוק שאפשר כדי להביא לדין את האחראים למתקפה הפחדנית הזו", אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני. "המעצר של אבו חתאללה הוא לא סוף המאמצים האלה, אבל זה ציון דרך חשוב".

"העובדה שהוא במעצר מעידה על המאמצים הכבדים של כוחות הביטחון, מערכת אכיפת החוק והמודיעין שלנו", אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה בתגובה למעצר. "בזכות האומץ והמקצוענות שלהם, הוא יחוש את כל כובד משקלה של מערכת הצדק האמריקנית".