גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

מאות התכנסו מול הקונסוליה הישראלית בניו יורק עם דגלי ישראל ותמונות של הנערים החטופים. "אנו צריכים לשמוע את הממשלה האמריקני מתייצב למען המטרה הזו, אנו רוצים לשמוע אתכם", קראו ההמונים. מארגן האירוע: "לא אמצא מנוחה עד שהנערים לא ישובו הביתה"

המחאה לשחרור הנערים החטופים מתרחבת: מאות פעילים ממוסדות יהודיים בארה"ב והקהילות הישראליות בניו יורק התכנסו אמש מול הקונסוליה הישראלית בתפוח הגדול לעצרת תמיכה במשפחות הנערים שנחטפו לפני כחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבי העיר נשאו תפילה המונית והניפו דגלי ישראל, תמונות של שלושת הנערים - גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל, ושלטים הנושאים את הסיסמא שתפסה בימים האחרונים תאוצה ברשת: "החזירו את הבנים שלנו".

הרב אבי וייס, מי שעומד מאחורי מפגן התמיכה, הדגיש כי הנושא מעסיק לא רק את התושבים היהודים בעיר, אלא את בני כל הדתות ואנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית. "אנחנו בקהילה מתייצבים כולנו לצד אחינו ואחיותינו בישראל", סיפר הרב.

"לכל הטרוריסטים בעולם, לאלו שתומכים בחמאס, אני רוצה להגיד בבירור: אנו לא נראה בכם חלק מהקהילה הבינלאומית עד שלא תתנערו מהחטיפות ורצח החפים מפשע", הדגיש הרב, שסחף אחריו מאות ביממה האחרונה.

מתפללים לשלומם - גם בעולם (באדיבות המשפחות)

וייס ביקש גם להפנות מסר לממשל האמריקני לפיו על וושינגטון להתייחס לנערים כאילו היו בניה. "אנו צריכים לשמוע אתכם מתייצבים למען המטרה במשרד הסגלגל שבבית הלבן, אנו רוצים לשמוע אתכם אומרים שליבכם נשבר", הדגיש הרב. "אני לא אמצא מנוחה עד שלא ישוב הביתה".

אמש בשעות הערב נערכה בבית ספר יהודי במערב מנהטן תפילה נוספת עם מאות משתתפים נוספים שקראו לשחרור הנערים. "יש לי ילד בן 16, תלמיד בית ספר, אני לא יודעת איפה הוא בכל שנייה, אירוע כזה, הוא הסיוט הגרוע ביותר". אמרה חני כהן, אחת המפגינות הנרגשות לכלי התקשורת האמריקניים.