משוגע, רד מהגג - של הפרלמנט‎

בניין הפרלמנט הבריטי הוא לא רק המבנה המפורסם ביותר בלונדון, עם שעון ה"ביג בן" בצידו המזרחי, אלא גם הלב הפועם של הדמוקרטיה הבריטית ומקום מושבם של הפרלמנט ובית הלורדים. הלילה, למרות שהמבנה אמור להיות מהמאובטחים בממלכה, הצליח צעיר - ככל הנראה לוקה בנפשו - ללכת על גג המבנה באין מפריע במשך שעות ארוכות

המשטרה הבריטית עצרה הבוקר צעיר בן 23 אחרי שנראה מסתובב ללא סיבה על הגג של בניין הפרלמנט הבריטי במשך שעות הלילה. בהצהרת המשטרה נכתב כי האיש נעצר בחשד "להסגת גבול וגרימת נזק פלילי", אחרי שתיירים זיהו אותו משוטט על גג ארמון ווסטמינסטר במוצאי שבת והזעיקו את המשטרה. "בשלב זה מוקדם מדי לדווח מה גרם לצעיר לפלוש לגג הפרלמנט", נכתב בהצהרת השוטרים שמהרו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד עם פרסום האירוע, החלה התקשורת הבריטית להעביר ביקורת חריפה על המשטרה. בין השאר שאלו כיצד ייתכן שצעיר לא מזוהה מצליח להתהלך על הבניין בו עובדים כמה מהאנשים המאובטחים ביותר בממלכה ומוחזק בו חומר מסווג רב. התקשורת מתמקדת בכך שתיירים, ולא שוטרים, היו מי שזיהו את האדם משוטט בלי הפרעה על גג המבנה שנמצא בלבה של לונדון.

"האדם משוטט לבדו, נע סביב הגג ונראה רגוע, עם ידיים בכיסים, ובוהה בקהל של הצופים המופתעים שמתחתיו", דווח ברשת BBC. בתמונות שמפרסמת סוכנות הידיעות רויטרס הצעיר נראה משועשע, מחיוך, ולא נראה כמי שיש לו כוונות זדון.   

הצעיר, ששמו לא פורסם, נעצר ונחקר. אבל לא רק הוא יצטרך לתת הסברים - גם אנשי האבטחה של הפרלמנט צריכים לספק הסברים לעם הבריטי ולנבחריו, ולבחון כיצד הגבר הגיע לגג אחד הבניינים המאובטחים בבירה הבריטית.

בעבר משך גג הפרלמנט הבריטי מפגינים נגד התכנית להקמת מסלול המראה שלישי בנמל התעופה הית'רו בלונדון, תכנית שלא יצאה לפועל עד היום. הגג מעוטר בפסלים ויצירות ארכיטקטוניות גותיות מהמאה ה-19. המבנה הוא אחד המראות המוכרים בעיר, ומלבד היותו אתר תיירות הוא הלכה למעשה מרכז הדמוקרטיה הפרלמנטרית הבריטית.