נהג המרוצים הועבר לבית חולים אחר: "שומאכר כבר לא בתרדמת"

שיפור דרמטי במצבו של נהג הפורמולה האגדי שנפצע בתאונת סקי: שישה חודשים לאחר שנפגע בראשו, מיכאל שומאכר כבר לא בתרדמת - כך הודיע דוברו. "הוא יעזוב את בית החולים בצרפת ויעבור להמשך השיקום"

חדשות טובות מצרפת, ארכיון (רויטרס)

לראשונה מאז נפצע אנושות בתאונת סקי לפני כחצי שנה, נהג המרוצים האגדי מיכאל שומאכר יצא מתרדמת - כך על פי הודעה שפרסם היום (ב') דוברו. שומאכר, שמצבו הבריאותי אינו ידוע, עזב את בית החולים בגרנובל שבצרפת שבו היה מאושפז מאז התאונה כדי לקבל טיפול בבית חולים שוויצרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מיכאל עזב את בית החולים בגרנובל על מנת להמשיך בשלב הארוך של השיקום, הוא אינו בתרדמת יותר", מסר דוברו. בני משפחתו, שלא משו ממיטתו לאורך החודשים הארוכים שבהם היה מאושפז, הודו לאלפי המעריצים שמסרו איחולי החלמה לנהג. "אנחנו בטוחים שזה עזר לו מאוד", אמרו היום.

לאחר שחרורו, הועבר שומאכר לבית החולים האוניברסיטאי בלוזאן שבשווייץ. "הוא כאן, הוא הגיע הבוקר", אמר דובר בית החולים דארסי כריסטן. הדובר סירב לדווח באיזו יחידה מטופל שומאכר, מטעמי פרטיות וסודיות רפואית.

התאונה הקשה התרחשה ב-29 בדצמבר, כששומאכר בן ה-45 גלש במורד האלפים הצרפתיים במהלך חופשת סקי משפחתית. הוא נפגע בראשו במהלך הגלישה, וספג פגיעה קשה בגולגלתו. אלוף המרוצים הועבר לבית החולים במצב קשה מאוד, אך הרופאים בשורה של הליכים רפואיים מורכבים, הצליחו לייצב את מצבו ולהוציא אותו מכלל סכנת חיים.

בחודשים האחרונים חל שיפור במצבו, כשדוברו אף מציין כי מי שזכה שבע פעמים באליפות העולם מפגין רגעים של הכרה חלקית. "הרופאים מפגינים ביטחון שמצבו ימשיך להשתפר", אמרו נציגי המשפחה לפני כחודשיים, וכעת נראה שהתחזית האופטימית התממשה.