קניה: עשרות נטבחו כשצפו במונדיאל

דווקא אחרי שנדמה היה שקניה הצליחה להתאושש מהפיגוע הקשה בקניון בניירובי שוב מכה הטרור במדינה: לפחות 48 בני אדם נהרגו כשטרוריסטים מארגון אל-שבאב ירו לכל עבר והשתלטו על תחנת משטרה בעיירת נופש במזרח המדינה. כמה בתי מלון הועלו באש

הטרור שוב מכה בקניה: לפחות 48 בני אדם נהרגו במתקפה של טרוריסטים איסלאמיים על כמה בתי מלון בעיירת נופש הממוקמת לאורך החוף במזרח המדינה. התקשורת המקומית מציגה תמונות קשות של גופות הנרצחים ושל מספר מבנים עולים באש. כוחות צבא גדולים נשלחו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדי ראייה מדווחים כי חילופי ירי ופיצוצים עזים נשמעו בעיר מפקטוני, שנמצאת על חוף האוקיינוס ההודי. האזור הזה נמצא סמוך לאי לאמו, אחד מאתרי התיירות המרכזיים במדינה. על פי דיווח כתב ה-BBC במדינה, המתקפה החלה בשעות הערב, כשרבים מהתיירים והמקומיים צפו במשחקי המונדיאל מברזיל.

תושבים מקומיים מספרים כי המחבלים חטפו רכב מסחרי, והחלו לירות ממנו לעבר בתים בעיירה. הם טוענים כי חמושים רעולי פנים זרקו מטעני חבלה מאולתרים לתוך תחנת משטרה, ובהמשך גם גנבו כלי נשק מהמקום.

הטרוריסטים מסומליה מכים בקניה בעקביות

מפקדת המשטרה המקומית אמרה לסוכנות רויטרס כי החמושים העלו מספר בתי מלון באש, לאחר שפשטו על תחנת המשטרה. רוב התושבים בעיירה הם נוצרים, מה שמעלה את החשד כי ארגון אל-שבאב, ארגון טרור איסלאמי שמקורו בסומליה, אחראי למתקפה.

קניה נמצאת זה מכבר בחזית המלחמה בין הנוצרים למוסלמים באפריקה. מאז ששלחה כוחות במסגרת הארגון לאחדות אפריקה להילחם בגופים האיסלאמים שהשתלטו על סומליה, טרוריסטים סומלים פוגעים במדינה וכבר גרמו נזק קשה לתעשיית התיירות של המדינה, שהייתה בעבר אחת העשירות במזרח אפריקה.

בחודש ספטמבר 2013 פשטו חברי הארגון על קניון בבירה ניירובי, שהיה פופולארי בקרב התיירים והמערביים שנמצאים בעיר, ירו לכל עבר, השתלטו על בני ערובה והובילו למותם של 69 בני אדם, רובם מערביים.