כדורסל: סן אנטוניו אלופת ה-NBA

חילופי שלטון בליגת הכדורסל הטובה בעולם: האלופה מיאמי היט וכוכבה לברון ג'יימס איבדו את התואר לסן אנטוניו ספרס אחרי 1:4 מוחץ בסדרת הגמר. הקבוצה הוותיקה מטקסס זכתה בפעם החמישית בתולדותיה באליפות, קוואי לאונרד נבחר למצטיין

האלופים מטקסס מניפים את הגביע (רויטרס)

סן אנטוניו ספרס היא אלופת ה-NBA החדשה לאחר ניצחון בבית 87:104 על מיאמי היט, האלופה היוצאת. בכך מסכמת סן אנטוניו 1:4 בסיכום הסדרה כולה, תוצאה שמעניקה לספרס ולמאמן הוותיק שלה גרג פופוביץ' אליפות חמישית בתולדותיה, ראשונה מזה שבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא רבים חזו כי סן אנטוניו, שהפסידה באופן דרמטי את האליפות למיאמי בשנה שעברה, תצליח במקום בו נכשלה בשנה שעברה, ודאי לא באופן כה מוחץ. שלושה מכוכבי הקבוצה, טים דאנקן, מאנו ג'ינובילי וטוני פארקר הם בני 38, 37 ו-32 בהתאמה, אחד הסגלים המבוגרים בליגה.

דנקן וג'יימס (רויטרס)

למרות זאת, הספרס התעלו והיו טובים יותר לאורך כל הסדרה, במיוחד במשחק השלישי שובר השיאים בו קלעו 41 נקודות ברבע הראשון בלבד, ו-71 במחצית, לעיניהם של אוהדי מיאמי היט ההמומים.

את תואר ה-MVP, השחקן המצטיין, בסדרה קיבל דווקא כוכב העתיד של סן אנטוניו, קוואי לאונרד, שגם הלילה הוביל את קלעי הקבוצה מטקסס עם 22 נקודות. בניגוד לשאר כוכבי הספרס המנוסים, זוהי האליפות הראשונה בקריירה של לאונרד בן ה-23.

הכוכב של מיאמי לברון ג'יימס אמנם קלע יותר מ-22 נקודות בכל משחק, אבל שאר כוכבי ההיט, בעיקר דויין וייד וכריס בוש, לא הצליחו לסייע לו עם נתונים דומים.