ברזיל שמחה, עצובה וזועמת

בעיר בלו הוריזונטה מאות מפגינים זועמים על הוצאת הכספים המופרזת על אירוח גביע העולם. לא רחוק מהם, חולפים אוהדים קולומביאנים מאושרים אחרי ניצחון על הנבחרת היוונית. גם האיטלקים ואוהדי חוף השנהב חגגו ניצחונות, והלילה המונדיאל סוף סוף מגיע לריו דה ז'ניירו עם ליאו מסי וארגנטינה

המונידאל בברזיל מספק כותרות ודרמות שמאפילות בתקשורת העולמית על כל אירוע חדשותי אחר, מאירוע החטיפה בחברון עד המשבר הנוכחי בעירק או המאבק הקטלני במזרח אוקראינה. מאות אלפי אוהדים הגיעו מכל העולם - חלקם נהנו מניצחונות, חלקם סבלו בהפסדים, ומה שבטוח הוא ששהם לא ישכחו את החוויה.

בברזיל עצמה - הכותרות אחרות לגמרי. בעיר בלו הוריזונטה, שאירחה את משחק הניצחון של קולומביה נגד יוון, התמונות אחרות לגמרי, מציאותיות יותר. מאות מפגינים התייצבו בכיכר המרכזית של העיר, חלקם מצוידים בבקבוקי תבערה ובמסר נגד הכספים הרבים שלדבריהם בוזבזו על אירוח גביע העולם. 11 מהם נעצרו.

מסי יעשה היסטוריה במרקנה?

הלילה, סוף סוף, המונדיאל יגיע ללבה של ברזיל - ריו דה ז'ניירו. אוהדים רבים עשו את הדרך הקצרה יחסית מארגנטינה לקראת המשחק נגד בוסניה באצטדיון המרקנה המשופץ. הארגנטינים מקווים לעמוד הערב בקצב המסחרר של המונדיאל, עם תוצאה טוב למסי וחבריו.

אוהדים זרים שכבר חוגגים הם האיטלקים סביב אצטדיון ארנה דה אמזוניה במנאוס, שחגגו ניצחון נחוש נגד הנבחרת האנגלית. לעומתם, הקהל האנגלי הגדול ירד מנוצח והוא חושש מהמשחקים הנותרים עם קוסטה ריקה המפתיעה ואורוגוואי הלחוצה.

ברסיפה שבצפון מזרח ברזיל הפסידה נבחרת יפן לנבחרת חוף השנהב, אבל האוהדים לא נראו עצובים מדי. אולי בגלל הבית הנוח היחסית, ואולי בגלל המפגש הפיקנטי עם צאצאי המהגרים היפנים שהגיעו לברזיל, הקהילה הכי גדולה של יפנים מחוץ ליפן.