מטוס תובלה הופל באוקראינה: 49 נהרגו

המאבק באוקראינה מחריף ומגיע לשיאים חדשים: עשרות חיילים בצבא אוקראינה נהרגו היום לאחר שפעילים פרו-רוסים ירו והפילו מטוס תובלה גדול שעמד לנחות בשדה תעופה במזרח המדינה. המקרה החמור מתרחש כשבוע בלבד לאחר השבעת נשיאה החדש של אוקראינה

המשבר באוקראינה הולך ומחריף - ומספר הקורבנות בנפש עולה: 49 חיילים בצבא אוקראינה נהרגו היום (שבת) לאחר שפעילים פרו-רוסים, הפילו מטוס תובלה שעמד לנחות בנמל התעופה בעיר לוהנסק שבמזרח אוקראינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טרוריסטים ירו בנשק נגד מטוסים ומקלעי קליבר גדולים נגד מטוסי תובלה צבאיים מסוג Il-76", מסר שר ההגנה האוקראיני. ההתרסקות תועדה במצלמת אבטחה שהייתה בקרבת מקום - המטוס נראה נופל לרצפה ככדור אש, ובהמשך ניתן לראות פיצוץ ענק שמאיר את שמי הלילה במזרח אוקריאינה.

המטוס שהתרסק, איליושין 76, הוא מטוס תובלה כבד ורחב מתוצרת רוסית. הוא נבנה בתקופה הסובייטית, ורבים ממנו נמצאים בשירות מדינות ברית המועצות לשעבר - כמו אוקראינה. הוא יכול לשאת על סיפונו 40 טון מטען או למעלה מ-100 חיילים.

מדובר באחת מהתקריות החמורות שאירעו באוקראינה, מאז הכריז הממשל הזמני בקייב על נקיטת פעולות צבאיות יזומות נגד הרוסים - זאת במטרה למנוע מהם להשתלט על חלקים במזרח המדינה, שרוב תושביהם נאמנים למוסקבה.

שבוע בלבד מאז הושבע הנשיא החדש פטרו פורושנקו לתפקידו, וכבר הוא נאלץ להתמודד עם התקרית הקטלנית והשלכותיה. עשרות רבות של אנשים, ובהם פעילים פרו-רוסים, אזרחים אוקראיניים וחיילים נהרגו במהומות האלימות מאז אפריל.