גל תמיכה ברשתות החברתיות בעולם: "הלב יוצא אל הנערים"

גולשים ברחבי העולם הביעו ביממה האחרונה תמיכה במשפחותיהם של תלמידי הישיבה הנעדרים ותקווה כי יימצאו בחיים. "מקווה שהם יחזרו בשלום לביתם בקרוב מאוד", כתב אחד הגולשים. "אם זה לא יקרה, על ישראל להגיב בהתאם"

"מקווים שייצאו מזה בשלום". החיפושים אחר (רויטרס)

יותר מ-30 שעות חלפו מאז נעלמו עקבותיהם של שלושת תלמידי הישיבה בגוש עציון ומאז כלי תקשורת ברחבי העולם מסקרים בהרחבה את מאמצי החיפוש אחריהם. גם הגולשים ברשת לא נותרו אדישים, בעקבות החשש כי שלושת הנערים נחטפו, והביעו את תמיכתם ואת תקוותם שיימצאו בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לבי יוצא אל הילדים האלה ואל משפחותיהם", כתב אחד הגולשים ב"דיילי מייל" הבריטי. "אני מקווה שהם יחזרו בשלום לביתם בקרוב מאוד".

גולש אחר הביע אף הוא תקווה כי הנערים יימצאו שלמים ובריאים וציין כי להערכתו, תגובתה של ישראל לאירוע תהיה חריפה. "אני מקווה שהם יאותרו בחיים, בחתיכה אחת וללא פגע", כתב הגולש. "אם זה לא יקרה, על ישראל להגיב בהתאם - וזה לא יהיה נעים בכלל".

גולשת אחרת כתבה כי הסיקור הנרחב מעניק לארגוני הטרור לגיטימציה להמשיך ולפעול נגד אזרחים. "הפסיקו לתת לקבוצת הרוצחים הזאת כל כך הרבה תשומת לב", היא ציינה. "גם הגולשים צריכים להימנע מכך וגם העיתונות".

16 פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות

במקביל, נמשכים החיפושים אחר הנערים הנעדרים באזור העיר חברון. כוחות גדולים פרושים גם הבוקר (שבת) בשטח, וגורמי מודיעין פועלים כל העת בניסיון לאתר מידע ולהביא לפענוח הפאזל שיוביל למציאתם של השלושה, שיש חשש לחייהם. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי במהלך המצוד באזור חברון נעצרו 16 חשודים במעורבות באירוע.

מאמצי כוחות הביטחון מתרכזים במספר כפרים הסמוכים לחברון: דורה, חלחול, א-סמוע ומספר כפרים נוספים בסביבה. גם בשכונת אבו-סנינה בחברון, מדווחים הפלסטינים, על ניסיון להתחקות אחר עקבות של אדם החשוד בקשר למעשה החטיפה לכאורה. במקביל, עוקבים הכוחות אחרי הפעילות במסגדים, המשמשים לרוב מעין נקודת מפגש של מבצעי פעולת חטיפה.

הפעילות הביטחונית מתמקדת במישור הסריקות בשטח ובמישור המודיעיני. מרב התקוות מתנקזות כרגע במישור המודיעיני, ונראה כי פריצת הדרך, אם תהיה, סביר שתגיע מהכיוון הזה. פעילות מוגברת מתרחשת גם באזור רצועת עזה - ככל הנראה כדי למנוע מהחוטפים לכאורה, להעביר את הנעדרים לתחום הרצועה.