ארה"ב: הצעיר השחור שנורה לא היה חמוש

נמשכות ההפגנות בוויסקונסין נגד אלימות המשטרה לאחר שביום שישי נורה למוות טוני רובינסון בן ה-19. כעת קובעים במשטרה כי רובינסון לא היה חמוש, דבר ש"יסבך את פעולת החקירה" כהגדרתם. "הוא מעולם לא היה אדם אלים", אמרה אימו

הפגנות במיזורי, ארכיון (sky news)

מפקד המשטרה בעיר מדיסון בוויסקונסין, ארה"ב, אמר לפנות בוקר (ראשון) כי צעיר שחור שנורה למוות בידי קצין משטרה ביום שישי לא היה חמוש, וכי עובדה זו "תסבך את פעולת חקירת האירוע", כהגדרתו. בעיר התקיימו הפגנות נגד אלימות המשטרה, שנמשכו אל תוך הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

טוני רובינסון בן ה-19 נורה בדירתו בידי השוטר מאט קני, קצין משטרה בן 45. לדברי מפקד המשטרה מייק קובל השוטר הותקף, לא ברור בידי מי, ולכן הגיב בירי. כעת לא ברור האם היה רובינזון לבד בדירתו.

"בני מעולם לא היה אדם אלים", אמרה אמו של רובינסון, "ועם זאת הוא מת באופן כה אלים. אני לא מסוגלת לעכל מה שקרה, לא נתנו לי אפילו לראות את הגופה".

קובל הביע את תנחומיו למשפחתו של רובינסון במהלך מסיבת עיתונאים שכינס. "גיל 19 הוא גיל צעיר מדי", הוסיף. למפגינים קרא לנהוג באחריות ובאיפוק, אך הדגיש כי המשטרה תגן על זכותם למחות ולהתאסף.

רובינסון נורה מספר ימים בלבד לאחר שמשרד המשפטים האמריקני קבע כי השוטר שירה בנער מייקל בראון בפרגוסון מיזורי לא עבר על החוק. המקרה של בראון הצית אחריו גל מחאות ברחבי ארה"ב תחת הכותרת "Black Lives Matter".