צפו: מחאה ועימותים בחגיגות הניצחון אחרי המשחק

למרות הניצחון במשחק הפתיחה של גביע העולם בכדורגל, ברזילאים רבים עדיין חשים זעם על בזבוז כספי הציבור בהכנות לאירוח הטורניר. אלף מהם הפגינו בסאו פאולו: "פיפ"א, לכי הביתה". צפו במהומות

אם מישהו חשב שעם שריקת הפתיחה של המונדיאל בברזיל המחאה העממית תפנה את מקומה לעידוד הנבחרת - הוא טעה. אמנם המוני האוהדים באזורים המיוחדים שהוקמו לצפייה במשחקים חגגו את הניצחון במשחק הפתיחה של ברזיל על קרואטיה, אבל כאלף מהם המשיכו במחאה נגד ההוצאה המופרזת על אירוח הטורניר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים בסאו פאולו התעמתו עם השוטרים הרכובים, שהשיבו להם בריסוס גז מדמיע. הם נשאו שלטים וקראו: "פיפ"א לכי הביתה". הם ניסו לחסום כביש סמוך, אך מספרם הקטן יחסית מנע מהם לעשות זאת.

זועמים על הבזבוז. מפגינים בברזיל (רויטרס)

המפגינים נגד המונדיאל זועמים על ההוצאה העצומה מכספי המסים של ברזיל, שהגיעה למיליארדי דולרים, למרות הבטחות הממשלה לממן כמעט את כל הטורניר מכספי חסויות. הם הבטיחו להפגין בכל אחת מ-12 הערים המארחות את גביע העולם.

טענה נוספת שמשמיעים המפגינים היא כי ניתן היה לחסוך בעלויות אם פחות ערים היו מארחות את הטורניר - הם מצביעים על כך שבבירה ברזיליה ובעיר מנאוס בעומק יערות הגשם נבנו אצטדיונים בעלות של מאות מיליוני דולרים - שלא ברור מה ייעשה בהם לאחר הטורניר מפני שאין בערים אלה קבוצת כדורגל בכירה.