הקלטות ביידיש יצילו סנאטור בניו יורק?

אוי ויי: הסנאטור האמריקני מלקולם סמית' לא דובר יידיש, אבל ייתכן שהוא יזכה מן ההפקר בזכות שיחות בשפה היהודית: יזם יהודי שהפך לסוכן משטרתי ניהל 300 שיחות טלפון המהוות ראיות במשפט של סמית', הנאשם בשחיתות. הבעיה היא שקשה למצוא מתרגמים, המשפט מתעכב ואולי יבוטל

לא יודע יידיש. מלקולם סמית' (יח"צ)

האם סנאטור אמריקני יינצל מאישומי שחיתות, או לפחות יעכב את המשפט, בזכות הקלטות ביידיש? בית המשפט במדינת ניו יורק השעה את משפטו של מלקולם סמית', חבר הסנאט של מדינת ניו יורק, לאחר שלידי ההגנה לא הועבר תרגום של שיחות טלפון ביידיש, שלדברי פרקליטיו של סמית' יוכלו לשנות את התמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי מדובר בכ-300 שיחות טלפון מתוך 9,000 שביצע משה שטרן, יזם יהודי מניו יורק שהפך לסוכן של הרשויות בתיק נגד סמית', סנאטור מקומי דמוקרט, המואשם ששיחד בכירים מהמפלגה הרפובליקנית.

בתביעה דחו את טענות ההגנה, ואמרו כי ההקלטות הללו כלל אינן רלוונטיות. לא ברור מהיכן שואבים שני הצדדים את הביטחון שלהם לגבי תוכן השיחות - סמית' האפרו אמריקני ופרקליטיו לא דוברים יידיש, ויש מעט מאוד מתרגמים מוסמכים מיידיש במערכת המשפט האמריקנית.

השופט ככל הנראה סבור כי אכן יש משמעות לשיחות הטלפון ביידיש, והוא הורה להשהות לפי שעה את המשך המשפט. ייתכן כי הוא יכריז על פסילת כל ההליך נגד סמית', שיזכה למשפט חוזר. אם זה יקרה, בתביעה ככל הנראה יזעקו: "גוואלד!".