דיווח: לוחמי בוקו חראם הצטרפו לדאע"ש

חיזוק משמעותי לארגון המדינה האסלאמית: בהודעת שמע שפורסמה בטוויטר, הודיע מנהיג בוקו חראם על הצטרפות לוחמיו למדינה האסלאמית. בכך מחזק דאע"ש את אחיזתו המתגברת גם ביבשת אפריקה

לוחמי בוקו חראם, ארכיון (רויטרס)

רעידת אדמה במפת הטרור העולמי: לוחמי ארגון בוקו חראם הניגרי נשבעו אמונים למדינה האסלאמית (דאע"ש), כך על פי הודעת אודיו שפורסמה מטעם ארגון הטרור הרצחני, שזורע בשנים האחרונות אימה ברחבי המדינה האפריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי פרסום ב-BBC, ההודעה על החיזוק שזוכה לו דאע"ש פורסמה היום (מוצ"ש) בעמוד הטוויטר של ארגון הטרור הניגרי. בהודעה נשמע מנהיג בוקו חראם כשהוא מודיע על הצטרפות אנשיו לכוחות שממשיכים לכבוש חלקים נרחבים מעירק, סוריה וכעת גם בלוב.

מייק אומרי, דובר ממשלת ניגריה, הגיב להצטרפות בוקו חראם לארגון הטרור דאע"ש וטען כי ההקלטה "מאששת את מה שכל הזמן חשבנו - זה עצוב ורע". אומרי הביע תקווה כי "העולם יתעורר לאסון המתגלגל, זו הסיבה שאנו פונים לקהילה הבינלאומית".

זוכים לחיזוק, דאע"ש (רויטרס)

בוקו חראם החל במערכה להחלת חוקי האסלאם בצפון ניגריה בשנת 2009. מאז פעלו פעילי הארגון בחלקים נרחבים של המדינה, תוך שהם טובחים בעשרות אלפי חפים מפשע שכל חטאם - שלא הלכו בדרכם הקיצונית.

הארגון הוא אחד מיני רבים שנשבע אמונים למדינה האסלאמית, אך אחד הגדולים והמשמעותיים שבהם. מדובר באחיזה משמעותית לכוחות המדינה האסלאמית, שהחלו לפעול ביתר שאת ביבשת אפריקה - עד כה בעיקר בלוב המשוסעת.