קים ג'ונג און מצנזר את החזאים: "טעו יותר מדי"

לאחר שככל הנראה כשלו לזהות את הבצורת החריפה שפקדה את קוריאה הצפונית, נזף הרודן במכון המטאורולוגי, שלדבריו "לא מתבסס על בסיס מדעי או ציוד מודרני". בעקבות התחזיות השגויות, הורה קים שלא לשדר תחזיות מזג אוויר בזמן הקרוב

משקיף על הבצורת. קים (רויטרס)

בבית דגן זה לא היה קורה: מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הטיל צנזורה על שירות מזג האוויר, לאחר ששודרו לטענתו תחזיות "שגויות" במשך זמן רב. מדובר בצעד נדיר של קים נגד גוף ממשלתי, על רקע אסונות הטבע הרבים שפוקדים את המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש הרבה תחזיות לא נכונות בזמן האחרון, בגלל שהתצפית המטאורולוגית לא התבססה על מידע מדעי ממשי", מחה קים. לדברי המנהיג, תחזיות מדויקות דרושות כדי להציל "חיים ורכוש מאסונות שנגרמים על ידי תופעות אקלים חריגות".

קים ביקר את חוסר הדיוק המדעי בתחזיות ודרש מהשירות להשתמש בציוד מודרני כדי לשפר את העבודה "באופן יסודי". סוכנות הידיעות הקוריאנית KCNA דיווחה כי דברי הרודן הגיעו לאחר שבוצעה חקירה מקיפה של התנהלות השירות המטאורולוגי.

על פי הדיווחים, ביקורת ציבורית של הממשל בצפון קוריאה היא נדירה במיוחד, אך בשל ההשפעה הרעה של אסונות הטבע על הכלכלה נקט קים בצעד הקיצוני. בתקופת שלטונו נרשמו מחסור במזון, הצפות ופגיעה בזרם החשמל. בחודש שעבר פקדה את המדינה בצורת חריגה, שגרמה פגיעה קשה ליבולים.