ידיד נתניהו הובס בבחירות לקונגרס

אריק קנטור, חבר קונגרס יהודי ואחד מתומכיה הנלהבים ביותר של ישראל בוושינגטון, הדהים את ארצות הברית כשהובס בבחירות מקומיות שנערכו בווירג'יניה. קנטור הפסיד לאיש מסיבת התה דייב בראט, שתקף אותו בשל מדיניותו הסובלנית כלפי מהגרים ושיתוף הפעולה שלו עם הנשיא אובמה

בראט (מימין) ניצח נגד כל הסיכויים את קנט (AP)

רעידת אדמה בפוליטיקה האמריקנית: חבר הקונגרס הרפובליקני אריק קנטור - מנהיג סיעת הרוב בקונגרס - הובס בבחירות הפנימיות במדינת וירג'יניה על ידי יריב אלמוני יחסית. קנטור נחשב למטאור פוליטי, "הפנים הצעירות" של המפלגה הרפובליקנית ואף אחד מתומכיה הנלהבים ביותר של ישראל בוושינגטון וידיד אישי של ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניגוד לסקרים מוקדמים ולציפיות, מי שנחשב למועמד לא מאיים - דייב בראט, איש תנועת "מסיבת התה" השמרנית - סיפק את אחת התוצאות המפתיעות בפוליטיקה האמריקנית כשגבר על קנטור, יהודי בן 51 ואחת הדמויות הפוליטיות החזקות בוושינגטון, במחוז הבחירה שלהם במדינה.

בראט, פרופסור לכלכלה במכללה קטנה בווירג'יניה בעל תקציב בחירות נמוך בהרבה מזה של יריבו, זכה בקולות הבוחרים במיוחד לאחר ששב ותקף את קנטור בשל מדיניותו המתירנית בנושא הגירה, בזבוז כספי ממשל ויישור קו עם הנשיא אובמה.

"קנטור מעניק אזרחות למהגרים לא חוקיים" - הייתה הסיסמה עליה שב וחזר בראט, וזאת לאחר שקנטור אישר אזרחות לילדים שנולדו או הובאו לארצות הברית על ידי הוריהם - מהגרים בלתי חוקיים.

בתקשורת האמריקנית מדגישים שקנטור נכנס למרוץ עם ביטחון עצמי מופרז ותקציב גדול של 5.4 מיליון דולר. בראט לעומתו הצליח לנצח את תקציב של 200 אלף דולר בלבד, בזכות התגייסות של אנשי מסיבת התה - הסמן השמרני של המפלגה הרפובליקנית, שהולך וצובר תאוצה במפלגה, לצד ביקורת פנימית נרחבת.