קבלת פנים מפוקפקת בסאו פאולו, יומיים לפני המונדיאל

ביום חמישי יתחילו משחקי הגביע העולמי בכדורגל, אך עובדי המטרו שיתקו את העיר הגדולה בברזיל, על 12 מיליון תושביה. התיירים הרבים שמגיעים לעיר לקראת משחק הפתיחה נאלצים לחכות שעה וחצי למונית - ואז לעמוד בפקקי ענק

עובדי המטרו בסאו פאולו הפכו בימים האחרונים לאימת הממשלה בברזיל - הם מנצלים את הימים האחרונים שלפני המונדיאל כדי לדרוש שיפור בתנאים, ואמש ההפגנות שוב הסתיימו בעימותים מול המשטרה ובירי של גז מדמיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום העובדים הודיעו על הפסקה זמנית בשביתה לאחר חמישה ימים, אך רמזו שהם עלולים לחדש אותה עם פתיחת המשחקים בעוד יומיים. עד הבוקר העיר העצומה והגדול בברזיל - שמונה 12 מיליון איש - שותקה רגע לפני האירוע הגדול בתולדותיה. "השביתה הזו משפיעה על כולנו, אני צריכה לצאת מהבית הרבה יותר מוקדם, התנועה איומה", סיפרה לנו אחת התושבות.

קבלת הפנים מעצבנת במיוחד חיכתה להמונים שנחתו בסאו פאולו לקראת משחק הפתיחה של ברזיל מול קרואטיה: צריכים לחכות שעה וחצי לפחות למונית, ואז פקקי ענק של שעה וחצי לפחות עד ההגעה לעיר עצמה. "זה לא יהיה מאוד רווחי כי הפקקים הורסים את העבודה" , טען אחד מנהגי המונית.

הסוחרים במרכז העיר נכנסו לאווירת מונדיאל - הם מוכרים זמבורות, חוצות ואפילו את ה"וובוזלות" הרעשניות שהגיחו לעולם במונדיאל הקודם. המוכרים מסכימים שככל שברזיל תנצח יותר, התיירים והמקומיים יקנו יותר - "אני מחכה שברזיל תנצח, אם לא אז חבל על כל הכסף שברזיל השקיעה במשחקים", סיפר אחד המוכרים.

עוד ועוד נבחרות נחתו בברזיל בימים האחרונים והצטרפו לחגיגה - מסי וחבריו לנבחרת ארגנטינה נחתו לקראת המשחק הראשון שלהן, וגם אורוגוואי וצרפת נחתו. גם אנגליה הגיעה וכבר מרגישה בבית - אחד השחקנים, החלוץ דני וולבק, אפילו הצטרף לאימון קפוארה של המקומיים.