שוב: כ-40 נערות נחטפו בניגריה

חמושים של ארגון הטרור בוקו חראם פשטו על כפר בצפון מזרח המדינה וחטפו כמה עשרות צעירות. משמר אזרחי שהוקם עבר ריבוי התקיפות של ארגון הטרור ניסה למנוע את המתקפה, אך נכשל ושלושה מאנשיו נהרגו. המתקפה התרחשה כחודשיים לאחר שהעולם סער עקב חטיפתן של יותר מ-300 תלמידות מבית ספרן

חטופות בידי ארגון בוקו חראם (SKY NEWS)

כחודשיים לאחר שהעולם סער בעקבות חטיפתן של כ-300 תלמידות תיכון בניגריה - ארגון הטרור בוקו חראם מכה שוב. אנשי הארגון, המטיל אימה על ניגריה, חטפו כ-40 נשים ונערות משבטי נוודים בצפון-מזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווח של אנשי משמר אזרחי - משמר שהוקם על מנת להתמודד עם המתקפות של ארגון הטרור - החמושים הגיעו לעיירה גרקין פולאני ואילצו עשרות נשים להיכנס לכלי רכב באיומי נשק. לאחר מכן המשיכו הרכבים ליעד לא ידוע. מהדיווח עולה עוד כי שלושה צעירים נהרגו בניסיון לעצור את אנשי בוקו חארם. "ניסינו לרדוף אחריהם כאשר שמענו על החטיפה, אך לא הצלחנו להגיע רחוק", סיפר אחד מאנשי המשמר האזרחי.

במקביל הצליחו חיילים במטה הביטחון הניגרי למנוע מספר פשיטות של אנשי ארגון הטרור בכפרים נוספים במדינה. על פי הדיווח, יותר מ-50 חמושים נורו למוות בסוף השבוע בדרכם למתקפות טרור.

באמצע אפריל השנה דווח בהרחבה ברחבי העולם על חטיפתן של יותר מ-300 תלמידות מבית הספר לבנות בצ'יבוק במדינה. על פי המשטרה, חלק מהבנות הצליחו להימלט משוביהן, אך 272 נשים וילדות עדיין שבויות ומוחזקות במחנה של בוקו חארם.

מאז ההתקוממות של ארגון הטרור לפני כחמש שנים, נהרגו אלפי בני אדם ויותר מ-750 אלף גורשו או נאלצו להימלט מבתיהם. בתקרית אחרת שהתרחשה בשבוע שעבר, רצחו חמושי הארגון מאות אזרחים בשלושה כפרים בצפון מזרח המדינה. לאחר שהתקבל דיווח על כוונתם של החמושים להגיע לאזור, התחננו בני הכפר גווזה בדמעות מהצבא לשלוח חיילים על מנת להגן עליהם, אך העזרה לא הגיעה בזמן.