פאבל לרמן נהרג בפרו: "הוא דיבר איתנו אתמול ואמר שהכל מצוין"

הישראלי שנהרג אתמול במהלך טיול בלגונה 69 בעיר הווארז שבפרו הוא פאבל לרמן, כבן 30, שסיים לימודי רפואה לפני כחצי שנה – ומאז יצא לטייל בדרום אמריקה. אביו: "הוא היה אמור לחזור לארץ לפני חודש לפני חודש והאריך את הטיול"

נהרג בטרק בפרו. לרמן (באדיבות המשפחה)

הותר לפרסום שמו של הישראלי שנהרג בפרו: פאבל לרמן, תושב צפת בשנות ה-30 לחייו, נהרג אמש (ב') במהלך טרק אליו יצא בעיר הווארז במרכז המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לרמן, שיצא לדרך יחד עם קבוצה של כ-12 ישראלים נוספים דרך חברת טיולים שמארגנת טרקים באזור, סיים לימודי רפואה לפני חצי שנה ומאז מטייל בדרום אמריקה. ככל הנראה שהוא חש ברע בזמן הטיפוס ללגונה, בגובה של כ-4,600 מטרים.

אביו, ד"ר ארקדי לרמן מבית החולים "זיו" בעיר, שניהל בעבר את מחלקת רנטגן בבית חולים, קיבל בתדהמה את דבר האסון ואמר שבנו היה אמור לחזור לישראל לפני חודש: "הוא החליט להאריך בסוף בחודש כדי להספיק להיות גם בפרו. אתמול בצהריים דיברנו והוא סיפר שהכל איתו מצוין".

אחותו של לרמן נשואה, חיה בקנדה ועושה את דרכה לארץ לאחר היוודע דבר האסון. במשרד החוץ אישרו את דבר האסון ומטפלים בהליך העברת הגופה לישראל.

"הוא שכב לבד למטה חמש שעות"

נעמה פוקס, מטיילת ישראלית, שהכירה את המטייל שנהרג סיפרה על שאירע והאשימה את הרשויות במחדל. "הגענו אתמול ב-13:00 מלימה, שהינו באותו הוסטל והיינו ביחד כל היום", סיפרה פוקס בריאיון לגלי צה"ל. "ב-6:00 יצאו 12-11 ישראלים לטיול שאמור להימשך חמש שעות עם עלייה לגובה של 4,500 מטר. יצאנו לטיול ואחרי חצי שעה בערך של הליכה הוא התחיל להרגיש לא טוב והיו לו קשיי נשימה. הוא אמר לקבוצה להמשיך ללכת ומישהו נשאר איתו. מפה אנחנו לא יודעים מה קרה".

האזור בו נהרג לרמן (רויטרס)

לדבריה, הקבוצה הגיעה אל הלגונה והמדריך הצטרף אליהם. "הכל היה כרגיל, וכשהתחלנו לרדת המדריך ביקש להזדרז כי אחד המטיילים לא מרגיש טוב והוא צריך לראות מה שלומו", הוסיפה המטיילת. "לאחת הבנות שמדברת ספרדית הוא אמר: 'אני מצטער אבל אני חושב שהוא מת'. כשהגענו למטה ראינו אותו שוכב על הרצפה, מכוסה בשמיכה, הוא היה כחול לגמרי".

פוקס תיארה התנהלות רשלנית של הרשויות בפרו. "זה אזור מטויל. הוא שכב לבד למטה חמש שעות. כשהצעירים הגיעו אליו, הם אמרו שהיה לו דופק וכשהם הגיעו לבית החולים, הרופאים פשוט ויתרו".