משאית עלתה באש, בבית הלבן נבהלו

המראתו של הנשיא האמריקני אובמה לטקס נדחתה בעקבות "רעש עז" שנשמע סמוך למדשאות הבית הלבן. האזעקות הופעלו והשערים ננעלו - עד שהתברר כי מדובר במשאית שעלתה באש מחוץ למתחם

מתיחות בבית הלבן, ארכיון (רויטרס)

בהלה נרשמה היום (שבת) בבית הלבן לאחר שפיצוץ עז נשמע מאזור המדשאה הדרומית, זמן קצר לפני שהנשיא אובמה ורעייתו מישל היו אמורים להמריא מהמקום. האזעקה הופעלה וכוחות האבטחה הוזעקו, אך לאחר דקות ארוכות של מתח התברר כי מדובר היה במשאית שעלתה באש מחוץ למתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הרעש העז, החליטו הסוכנים החשאיים הנמרצים להעביר את צוותי העיתונאים בחזרה לחדר התדריכים ולנעול את שערי הבית הלבן. הנשיא אובמה, שעוד לא היה בשטח כשהפיצוץ נשמע, התבקש יחד עם בני משפחתו להישאר במתחם המאובטח.

לאחר דקות ארוכות של מתח, פורסמה הודעה מטעם השירות החשאי לפיה האיום הוסר ושמדובר היה ברעש שנבע משריפה שפרצה מחוץ למתחם הבית הלבן. כלי תקשורת נוספים דיווחו כי משאית שבה נמכר מזון עלתה באש, דבר שגרם לפיצוץ הרעשני.

בחודשים האחרונים נרשמו שורה של מחדלי אבטחה בסביבתו של הנשיא, בהם פריצה לשטח הנשיאותי ומספר מזל"טים שטסו מעל המתחם. בעקבות המקרים חודדו הנהלים - דבר שייתכן גרם לרגעי החרדה ולפעולה המהירה של אנשי הביטחון המקומיים.