הילארי קלינטון: "כשיצאנו מהבית הלבן היינו מרוששים"

בסדרת ריאיונות לרגל צאת ספרה החדש, תיארה מזכירת המדינה לשעבר את המצב הקשה שבו היו נתונים היא ובעלה עם סיום כהונתו כנשיא. קלינטון אמרה שהיא שוקלת עדיין אם לרוץ לנשיאות והתייחסה גם לפרשת מוניקה לוינסקי, שכמעט הביא להדחתו של בעלה ב-1998: "המשכתי הלאה ואני מקווה שהיא תמצא משמעות בחייה"

המשיכה הלאה. קלינטון (רויטרס)

מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר הילארי קלינטון, שמוזכרת כמועמדת אפשרית להתמודדות על נשיאות ארה"ב, מקדמת בסדרת ריאיונות את ספרה החדש ומספרת גם על תקופתה בבית הלבן לצד בעלה הנשיא לשעבר ביל קלינטון. באחד הריאיונות, לרשת CNN, אמרה קלינטון כי כשעזבו היא ובעלה את הבית הלבן הם היו בחובות כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יצאנו לא רק מרוששים לחלוטין, אלא גם בחובות גדולים" סיפרה קלינטון. "זה לא היה קל, נאלצנו להיאבק כדי להצליח לשלם את המשכנתאות ואת שכר הלימוד של בתנו". את הדברים אמרה מזכירת המדינה לשעבר בתגובה לביקורת על הסכומים הגבוהים שאותם היא גובה עבור הרצאותיה ברחבי המדינה - מאז סיימה את תפקידה.

הסיבה לכך שהזוג נקלע לחובות היא הוצאות משפטיות שנעו בין 2.2 ל-10.6 מיליון דולר. עד שנת 2004 הצליח הזוג לכסות את החובות, בעיקר תודות לכספים שהגיעו מההרצאות והנאומים שנשאו.

"נרקסיסטית". לוינסקי (רויטרס)

כשנשאלה קלינטון בריאיון האם היא מתכוונת לרוץ לנשיאות בעוד כשנתיים, ענתה כי עדיין לא החליטה, אך אמרה שהביקורת עליה מצד המפלגה הרפובליקנית נותנת לה זריקת עידוד. על ריצתה הכושלת בשנת 2008 אמרה קלינטון כי תלמד מהטעויות שעשתה בקמפיין, שלדבריה סבל מאסטרטגיה לא טובה.

באחד הריאיונות התייחסה קלינטון גם לרומן המפורסם של בעלה עם מוניקה לוינסקי ואמרה כי אם הייתה לה את ההזדמנות לדבר איתה, היא הייתה "מאחלת לה כל טוב".

קלינטון הסבירה שהמשיכה הלאה אחרי הפרשה המביכה, שכמעט עלתה לבעלה בהדחה. עוד הוסיפה מזכירת המדינה לשעבר כי היא מקווה שלוינסקי תמצא משמעות וסיפוק בחייה. קלינטון המשיכה ואמרה כי לא בילתה זמן רב במחשבות אודות הרומן, ושהיא התמודדה עם המקרה באותו זמן.