פרו: ישראלי נהרג בטיול בהווארז

קבוצת ישראלים יצאה לטיול ללגונה 69 בגובה של למעלה מ-4,000 מטר. במהלך הטיפוס חש אחד המטיילים ברע וככל הנראה נשאר מאחור. "ראינו אותו מכוסה בשמיכה, הוא היה כחול לגמרי", סיפרה אחת המטיילות שהאשימה את הרשויות במחדל: "הוא שכב 5 שעות עד שהגיעו אליו". הודעה נמסרה למשפחתו של ההרוג, כבן 30 שסיים לימודי רפואה

נהרג בטרק בהווארז (רויטרס)

מטייל ישראלי נהרג במהלך טיפוס ללגונה 69 סמוך לעיר הווארז שבפרו. כלי תקשורת בפרו דיווחו כי המטייל מת במהלך הטיפוס בגובה של כ-4600 מטר. במשרד החוץ אישרו את הדברים ומטפלים בהעברת הגופה ארצה. הודעה נמסרה למשפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הישראלי יצא לדרך ביחד עם קבוצה של כ-12 ישראלים נוספים, דרך חברת טיולים שמארגנת טרקים באזור הווארז, וככל הנראה חש ברע בזמן הטיפוס ללגונה. מדובר בצעיר בשנות ה-30 לחייו שסיים לימודי רפואה ויצא לטיול לפני ביצוע הסטאז'.

נעמה פוקס, מטיילת ישראלית, שהכירה את המטייל שנהרג סיפרה על שאירע והאשימה את הרשויות במחדל. "הגענו אתמול ב-13:00 מלימה, שהינו באותו הוסטל והיינו ביחד כל היום", סיפרה פוקס בריאיון לגלי צה"ל. "ב-6:00 יצאו 12-11 ישראלים לטיול שאמור להימשך חמש שעות עם עלייה לגובה של 4,500 מטר. יצאנו לטיול ואחרי חצי שעה בערך של הליכה הוא התחיל להרגיש לא טוב והיו לו קשיי נשימה. הוא אמר לקבוצה להמשיך ללכת ומישהו נשאר איתו. מפה אנחנו לא יודעים מה קרה".

"הוא שכב לבד למטה חמש שעות"

לדבריה, הקבוצה הגיעה אל הלגונה והמדריך הצטרף אליהם. "הכל היה כרגיל, וכשהתחלנו לרדת המדריך ביקש להזדרז כי אחד המטיילים לא מרגיש טוב והוא צריך לראות מה שלומו", הוסיפה המטיילת. "לאחת הבנות שמדברת ספרדית הוא אמר: 'אני מצטער אבל אני חושב שהוא מת'. כשהגענו למטה ראינו אותו שוכב על הרצפה, מכוסה בשמיכה, הוא היה כחול לגמרי".

פוקס תיארה התנהלות רשלנית של הרשויות בפרו. "זה אזור מטויל. הוא שכב לבד למטה חמש שעות. כשהצעירים הגיעו אליו, הם אמרו שהיה לו דופק וכשהם הגיעו לבית החולים, הרופאים פשוט ויתרו".

היא ציינה בנוסף כי נהג האוטובוס שהסיע את הקבוצה סרב לקחת את המטייל בחזרה. "הוא טען שהוא לא מעלה גופות לאוטובוס ולא רצה לקחת אותו. לאחר מכן הגיעה ניידת שהעבירה אותו לבית החולים".