האם שביתת הרכבת תפגע במשחק הפתיחה של המונדיאל?

זה כבר כמה חודשים שברחבי ברזיל מתקיימת מחאה חריפה על ההכנות לקראת משחקי המונדיאל, שייתפחו ביום חמישי במדינה. כעת מאיימים עובדי הרכבת התחתית של סאו פאולו, המארחת את משחק הפתיחה, לשבות ביום חמישי ולגרום לפקקי ענק

שוטרים בתחנת הרכבת בסאו פאולו (רויטרס)

האם שביתת נהגי הרכבת התחתית של סאו פאולו תאיים על אירוע הפתיחה של משחקי גביע העולם בכדורגל? היום (ג') הודיע ועד העובדים של הרכבת התחתית בסאו פאולו, שם יתקיים המשחק הראשון של המונדיאל, כי הוא משהה למשך יומיים את השביתה בה פתחו הנהגים. עם זאת, בוועד חזרו ואיימו כי ייתכן שיחזרו לשבות כבר ביום חמישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי אוהדי הכדורגל, שהגיעו השבוע לסאו פאולו לרגל משחק הפתיחה של הטורניר, נתקלו בפקקי ענק עצומים ברחובות ובצירים המרכזיים בעיר. רבים חיכו שעות ארוכות בתורים למוניות בשדה התעופה הבינלאומי בעיר הגדולה ביותר בברזיל. האוהדים, שרק הגיעו למדינה, ציינו כי הדרך למלון שלהם נמשכה בין שעתיים לשלוש שעות.

במרבית המקרים, שיבושי התנועה נגרמו כתוצאה מעימותים שהתפתחו בין המשטרה המקומית לעובדים הברזיליאים, השובתים במחאה על ההוצאות הגדולות של אירוח משחקי המונדיאל וכן על העיכובים בהכנות לאירוע. במהלך העימותים, ירו השוטרים רימוני גז מדמיע אל עבר המפגינים באחת מתחנות הרכבת התחתית בעיר.

עובדי הרכבת התחתית שלסאו פאולו דורשים תוספת של 12% לשכרם, בעוד ההנהלה מוכנה להציע להם תוספת של 8.7% בלבד. אתמול הודיעה הנהלת ועד העובדים כי חלה התקדמות במגעים עם הנהלת הרכבת, אך אם המו"מ יתפוצץ צפויים העובדים לשוב ולשבות.