טסים ומתלוננים: סקר נוסעי המטוסים

האם כדאי לחברות התעופה להשקיע בתשתית אינטרנט וטלפון במטוסים? כנראה שלא: סקר אמריקני מגלה כי רוב הנוסעים לא השתמשו ולא מתכוונים להשתמש בטלפון או באינטרנט במטוסים. עוד נשאלו הנוסעים מה הכי מפריע להם במטוס, היכן הם רואים את השיפור הגדול ביותר וגם – מה הם חושבים על המושבים הדקים החדשים של חברות התעופה

מה הכי מפריע לכם באוויר? (אלעד יוסוב)

כמעט כל מי שנכנס למטוס חש התרגשות קלה - אבל מהר מאוד גם מוצא על מה להתלונן. אתר התיירות "טריפ אדוויזור" ערך סקר נרחב בקרב אלפי נוסעים בארה"ב כדי לגלות מה הם חושבים על חוויית הטיסה. המקום המוגבל לרגליים הוא המטרד המעיק ביותר על הנוסעים. השיפור הגדול ביותר שהנוסעים מברכים עליו הוא בהליך הצ'ק אין. כמעט מחצית מהנוסעים אמרו כי הם מוכנים לשלם תוספת כדי לשבת באזור חופשי מילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלונה על המקום המוגבל לרגליים במטוסים מדורגת במקום הראשון שנה אחרי שנה. 73% מהנשאלים ציינו אותה. 66% התלוננו על העלויות של כרטיס הטיסה והעלויות הנוספות על הכרטיס שהתווספו בשנים האחרונות כמו ההכרח לשלם עבור מזוודות, ארוחות והושבה מראש.

במקום השלישי, 45% התלוננו על עיכובים לא צפויים בטיסות. 35% התלוננו על תורים ארוכים בבידוק הביטחוני ו-32% אמרו שהדבר שהכי מפריע להם בטיסה הם ילדים רועשים או בוכים.

כשהם נשאלו מה יכול לשפר את חווית הטיסה שלהם, 67% מהנוסעים ענו כי מושב נוח יותר ויותר מקום לרגליים זה הדבר הכי חשוב. 42% מהנשאלים מוכנים לשלם תוספת כדי לשבת באזור במטוס בו אין ילדים.

מושבים חדשים - תלונות ישנות

חברות תעופה רבות הציגו בשנים האחרונות מושבים דקים שלא מתקבלים באהדה בקרב ציבור הנוסעים. על פי הסקר, 65% מהנוסעים שהשתמשו בהם אמרו כי הם נוחים פחות מהמושבים הרגילים והוותיקים. רק 7% אמרו שהם נוחים יותר.

הנוסעים נשאלו גם מה הם לדעתם השיפורים הגדולים ביותר בעולם התעופה בשנה האחרונה. במקום הראשון - 38% מהנשאלים ציינו לטובה את השיפור בתהליך הצ'ק אין - בארה"ב היום מכונות מחליפות לרוב את הדלפקים המאוישים, מה שמגביר את המהירות של התהליך בו הנוסעים מוסרים את המזוודה.

רוצים יותר מקום לרגליים. אילוסטרציה (חדשות 2)
 

36% ציינו כי תהליך הזמנת כרטיס הטיס השתפר, 32% אמרו כי הליך הבידוק הביטחוני בנמלי התעופה האמריקניים השתפר - נתון מפתיע בהתחשב בכך שרשות הבטיחות בתעבורה, ה-TSA, היא אחד הגופים המושמצים בארה"ב. 28% אמרו כי הליך העלייה למטוס יעיל יותר ומהיר יותר ורבע מהנשאלים אמרו כי אפשרויות הבידור במטוס היום טובות יותר מבעבר.

81% מתנגדים לשימוש בטלפון בטיסה

"הביקוש לטיסות פנימיות ובינלאומיות ממשיך לגדול למרות מספר תסכולים גדל והולך של הנוסעים, כמו המושבים הלא נוחים והמקום המוגבל לרגליים", אומר בריאן זלצבורג, מנהל התעופה באתר. "אנו רואים גם כמה סימנים חיוביים, כמו הליכי צ'ק אין והזמנת טיסות יעילה יותר, ושימוש גדול יותר בטכנולוגיה כמו אפליקציות של חברות התעופה שמסייעים לנוסעים".

כמה חברות תעופה החלו בשנים האחרונות לאפשר שימוש באינטרנט בטיסה תמורת תשלום. על פי הסקר לא פחות מ-90% מעולם לא רכשו חבילת אינטרנט לטיסה. 81% מהנשאלים מתנגדים לאפשר לקיים שיחות טלפון במטוס. בסקר שאלו גם מה הדבר שהנוסעים לוקחים איתם בתיקי היד לטיסה - במקום הראשון השיבו 77% מהנוסעים - עיתונים וספרים, 53% מהנשאלים מביאים מחשבי לוח, 49% מביאים חטיפים ו-31% מביאים חומר ניקוי לידיים.