אהבה ממוטטת: הגשר המפורסם של פריז ניזוק

אלפי זוגות אוהבים מגיעים מדי שנה לגשר פון דז אר בעיר האורות כדי לנעול לאורכו מנעול כסמל לאהבתם. כעת מתברר שלאהבה הזו יש מחיר. חלק ממעקה הברזל של הגשר קרס הלילה, ככל הנראה כתוצאה ממשקלם הכבד של המנעולים המותקנים עליו מדי יום

קרס מרוב אהבה. גשר המנעולים

תושבי פריז הופתעו לגלות הבוקר (ב') כי אחד מסמליה המובהקים של העיר ניזוק: חלק ממעקה הברזל שבגשר פון דז אר, הידוע גם כ"גשר המנעולים", קרס במהלך הלילה בשל עודף משקל. ככל הנראה, אלפי המנעולים שנתלו עליו על ידי זוגות מאוהבים מרחבי העולם גרמו להתמוטטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגשר, שנבנה עוד במאה ה-19, נסגר מיד לתנועת הולכי הרגל, בשל הסכנה שנשקפה לאוהבים שהיו עלולים למצוא עצמם מצטננים במי נהר הסיינה הזורם תחתיו. צוות מטעם עיריית פריז הוזעק מידית לתקן את החור במעקה.

הגשר צפוי להיפתח שוב מחר. בינתיים, כלי התקשורת בצרפת מציגים תיעוד של חלק המתכת בגובה מטר וחצי שהתקפל לכיוון חלקו הפנימי של הגשר. על פי הדיווחים בפריז, מתכנניו של הגשר מנעו מראש מצב שבו חלקים מהגשר יפלו לנהר ויסכנו את הסירות המשייטות בו.

במהלך החודשים האחרונים נשמעו קולות בעיריית פריז וכן בתקשורת המקומית שטענו כי המנעולים מסוכנים ועשויים להביא לקריסה. על פי הדיווחים, לגשר הוצמדו עד כה לפחות 700 אלף מנעולים שננעלו על ידי אוהבים לאורכו בשש השנים האחרונות.

המסורת הדביקה, שהפכה במשך השנים לאחד הסמלים המובהקים של פריז, לא הומצאה בצרפת. מנהג נעילת המנעולים החל ככל הנראה ברוסיה, ומשם התפשט במהירות לכל העולם. אל הגשר הצרפתי מגיעים מדי שנה זוגות מכל רחבי העולם עם מנעולים מהבית או מנעולים שהם רוכשים במקום (במחיר מופקע יחסית). הם מצמידים את המנעול שעליו נכתב או נחרט שמם לדפנות הגשר כסמל לאהבתם.