תופעה בסין: אוהדי כדורגל שרוצים לצפות במונדיאל - קנו אישור מחלה

השעון הסיני מקדים את השעון הברזילאי ב-11 שעות, וזה אומר שרבים מהמשחקים נערכים באמצע הלילה הסיני או בשעות הבוקר. לכן, אוהדי הכדורגל הסינים נאלצים למצוא דרכים יצירתיות לעקוב אחר המשחקים. יזם אחד במדינה מצא דרך לשחרר את האוהדים ממקום עבודתם - והחל למכור ברשת אישורי מחלה מזויפים

אישור המחלה המזויף (TAPBAO)

יזם סיני מצא דרך מעניינת להרוויח כסף מהמונדיאל: הוא יצר אתר שבו הוא מספק לגולשיו אישורי מחלה מזויפים של רופא שמיועדים לחובבי הכדורגל העולמי שירצו לצפות במשחקים. ההבדל בשעות בין ברזיל לסין הוא 11 שעות, וזה אומר שרק אלו שיתעוררו מוקדם מאוד, יוכלו לראות את המשחקים. חלק מהמשחקים ייערכו בשלוש לפנות בוקר, על פי שעון סין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המונדיאל נערך פעם בארבע שנים, ואילו לעבודה הולכים כמעט בכל יום. לכן, סינים רבים שלא מוכנים לפספס את האקשן, יכולים לרכוש - בקצת יותר מ-30 דולר - אישור רופא שיאפשר להם להפסיד יום עבודה אחרי לילה פרוע, מבלי להסתבך (או אולי דווקא להסתבך אפילו יותר מהרגיל).

המחלה - זיהום; הטיפול - יום חופש

האישורים המזויפים מוצעים למכירה באתר Taobao, המקבילה הסינית ל-ebay. כתב ה"דיילי טלגרף" הבריטי בסין מיהר לרכוש אישור כזה כדי להתחמק מהמשמרת של יום ראשון, בבוקר שאחרי המשחק של הנבחרת האנגלית נגד איטליה.

האישור, שנראה חוקי לכל דבר, יוצא כביכול מבית החולים רואיג'ין בשנחאי, אחד מבתי החולים הטובים בסין. הסיבה להיעדרות באישור היא "זיהום" והטיפול המומלץ הוא "יום אחד של מנוחה". בבית החולים כמובן הזדעזעו מזיוף המסמך ואמרו שיפעלו נגד מפיץ האישורים המזויפים.