אובמה: "נתניהו כבר הוזמן לדבר בהלוויה שלי"

נשיא ארה"ב ערך אמש את ארוחת הערב המסורתית לכתבים שמסקרים את הבית הלבן, אירוע שבו הוא מציג בדרך כלל את הצד היותר מצחיק שלו. בצד הביקורת הרבה על התנהלותו, אין עוררין על הופעתו הכובשת של אובמה, שהפעם סיפק התייחסות גם ליחסיו עם ראש ממשלת ישראל

נשיא ארה"ב ברק אובמה הרגיש הלילה (ראשון) נוח מאוד בארוחת הערב שהוא עורך לכבוד כתבי הבית הלבן מדי שנה - זו השנה השישית ברציפות. לרבים מהכתבים יש הרבה מאוד ביקורת על תפקוד הנשיא בשלל נושאים ובהם אירן ומדיניות ההגירה, אבל כולם מסכימים שיש לאובמה כריזמה כובשת ושהוא יודע לרתק את המאזינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מהבדיחות כללו עקיצות רלבנטיות גם על היחסים עם ישראל ועם הרפובליקנים. "אני כבר כל כך זקן, שג'ון ביינר כבר הזמין את נתניהו לשאת דברים בלוויה שלי", אמר אובמה בהתייחסו להזמנתו של ראש הממשלה לנאום בפני הקונגרס.

"שש שנים לכהונתי, יש אנשים שעדיין אומרים שאני שחצן ומתנשא", הוסיף הנשיא. "יש אנשים כל כך מטומטמים, שזה לא מפליא שאני לא רוצה להיפגש איתם. זה לא כל מה שהאנשים אומרים עליי. לפני כמה שבועות, דיק צ'ייני אמר שהוא חושב שאני הנשיא הגרוע ביותר שראה בחייו. זה מעניין, כי אני חושב שדיק צ'ייני היה הנשיא הגרוע בחיים שלי".

בנימה רצינית יותר אמר אובמה לכתבים שיש עיתונאים ברחבי העולם שנכלאו שלא בצדק והדגיש את המקרה של ג'ייסון רזיאן מהוושינגטון פוסט שכלוא באירן: "ג'ייסון כבר כלוא בטהרן 9 חודשים בגלל שכתב על התקוות והפחדים של העם האירני. לא אנוח עד שיחזור הביתה למשפחתו בריא ושלם".