רוסיה: 2 נעצרו בחשד למעורבות ברצח בכיר האופוזיציה

המשטרה הפדרלית במוסקבה הודיעה כי כוחותיה עצרו שני בני אדם החשודים בהתנקשות במנהיג האופוזיציה בוריס נמצוב בשבוע שעבר. לדברי מפקד המשטרה, הנשיא פוטין עודכן בהתפתחויות בחקירה

זירת הרצח במוסקבה (רויטרס)

שני בני אדם נעצרו היום (שבת) ברוסיה, בחשד למעורבות ברצח מנהיג האופוזיציה במדינה, בוריס נמצוב. על פי הדיווח בטלוויזיה הרוסית, את דבר המעצר אישר מפקד המשטרה הפדרלית במדינה, אלכסנדר בורטניקוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת מפקד המשטרה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עודכן לגבי ההתפתחויות בחקירה ומעצרם של שני החשודים, על רקע הטענות במדינה לפיהן רציחתו של הפעיל הפוליטי בוצעה על פי הוראתו של פוטין.

נמצוב, בן 55 במותו, כיהן כסגן ראש הממשלה בתקופתו של הנשיא ילצין ומאז עלייתו לשלטון של פוטין היה אחד המתנגדים הבולטים למדיניותו. נשיא אוקראינה פורושנקו טען אמש כי נמצוב עמד לחשוף פרטים על המעורבות הרוסית במלחמת האזרחים במדינה, ולכן נרצח. נמצוב נורה למוות בגשר במרכז מוסקבה, כמה עשרות מטרים מהכיכר האדומה ומלשכתו של הנשיא פוטין.

נורה ליד לשכת פוטין. נמצוב

בתחילת השבוע הפגינו אלפי בני אדם במרכז מוסקבה לזכרו של נמצוב. האלפים נשאו תמונות של נמצוב ושלטים הקוראים לממשל לערוך חקירה אמיתית ושקופה של הרצח. המפגינים עצמם הביעו ספק בהצהרות הממשל, שהכחיש בתוקף כל מעורבות ברצח ואמר כי הרשויות יעשו הכל כדי למצוא את הרוצחים.