לא רק הנשיא אובמה: המנהיגים שיצאו להזיע

איזה מנהיג ישראלי יצא להליכה במסדרון בגלל הגשם, מי הנשיא שמשתמש בספורט לשיפור התדמית ואיזו מנהיגה ניהלה את ענייני המדינה ממיטת חוליה בשל פציעת ספורט? תמונותיו של נשיא ארה"ב מתעמל הזכירו שאובמה לא היה המנהיג הראשון שנתפס כשהוא מגיר אגלי זיעה. צפו במנהיגים שעבורם התעמלות אינה רק המלצה

תמונותיו של מנהיג העולם החופשי, ברק אובמה, כשהוא מזיע ומתאמץ בחדר הכושר דלפו אתמול (ד') לרשת והזכירו לכולנו שרק מכיוון שאתה ראש מדינה - אין פירוש הדבר שעליך להזניח את גופך. חיטוט בארכיון העלה כי אובמה אינו המנהיג הראשון שנתפס בעדשת המצלמה כשהוא מגיר אגלי זיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תמונותיו של אובמה שדלפו לרשת הציגו לראווה את נשיא ארצות הברית, שפשט למשך חצי שעה את החליפה והעניבה, לבש טרנינג כהה והחל לדחוק משקולות בחדר הכושר של מלון "מריוט" בוורשה. אובמה תועד על ידי אורח המלון שהעלה את התמונות לרשת. כעת בודקים בבית הלבן כיצד ארעה פרצת האבטחה שאפשרה לאורח לצלם את אובמה מתעמל באין מפריע.

אובמה בחדר הכושר בוורשה

אם מחפשים מנהיגים נוספים שאוהבים במיוחד להתעמל, לא צריכים להרחיק עד ארצות הברית. דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל, התגאה בשגרת הפעילות הגופנית שלו. "הזקן" הקפיד על התעמלות יומית שכללה צעידה של 7 ק"מ, יוגה וכמובן - עמידת הראש המפורסמת, שהפכה בערוב ימיו לאייקון המזוהה עמו יותר מכל. רמז לקנאות שבה הקפיד בן גוריון על הפעילות הגופנית ניתן למצוא ביומנו, שבו כתב כי במהלך חופשה בטבריה נמנעה ממנו הצעידה היומית בשל גשם - והוא נאלץ לפסוע הלוך ושוב במסדרונות המלון.

אבל בן גוריון לא היה המנהיג הישראלי היחיד שהקפיד על כושר גופני. למרות שנהג לעשן, ראש הממשלה המנוח וחתן פרס נובל לשלום יצחק רבין נודע בשל חיבתו העזה לספורט הלבן. רבין ורעייתו לאה נהגו לפקוד באופן תדיר את מגרשי הטניס, וגם בביקור רשמי במעונו של הנשיא בוש האב - לא ויתר רבין על משחק טניס. לאחר הירצחו תרמה רעייתו את המחבט שלו למרכז הטניס ברמת השרון. ב-2006 פרצו אלמונים למרכז, ניפצו את ארון הזכוכית שבו הוצג המחבט וגנבו אותו. המחבט הגנוב הוחלף במחבט אחר, ששימש גם הוא את רבין.

התעמלות גופנית אומנם תורמת לבריאותם של המנהיגים, אבל במקרים מסוימים היא עלולה גם לפגוע בה. ביוני 2012 נפצע ראש הממשלה בנימין נתניהו ברגלו השמאלית, במהלך משחק כדורגל עם בני נוער יהודים וערבים. נתניהו, שבנערותו שיחק כחלוץ שמאלי והעיד על עצמו שהיטיב לבעוט ברגל ימין, החליק בזמן שניסה לבעוט בכדור וקרע גיד ברגלו השמאלית. בעקבות הפציעה גובסה רגלו למשך מספר שבועות.

לא רק בישראל - גם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נאלצה לקחת חופשה מניהול המדינה לאחר שלא נזהרה במהלך פעילות ספורטיבית. בחודש ינואר 2013 שברה מרקל את עצם האגן שלה במהלך חופשת סקי באלפים השוויצריים. בשל הפציעה נאלצה מרקל, בת ה-60, לנהל את ענייני גרמניה ממיטת חוליה במשך כשלושה שבועות.

שברה את האגן. מרקל (AP)

מתברר שפציעות ספורטיביות עשויות לא רק להשבית מנהיגים, אלא לגרום אפילו למשברים פוליטיים. ביולי 2009 התמוטט נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי במהלך אימון ריצה שקיים במעון הנשיאותי. סרקוזי בן ה-59 התעלף במהלך ריצה ופונה במסוק לבית החולים. התמוטטותו הציתה דיון ציבורי אודות מצבו הרפואי הרופף ובתום מספר ימי אשפוז נאלץ סרקוזי להצהיר בפני העם הצרפתי כי בריאותו תקינה וכי התמוטט בשל עומס עבודה.

עומס עבודה. סרקוזי וברוני (רויטרס)

הקפדה על פעילות גופנית עשויה להיטיב עם בריאותם של הפוליטיקאים, אבל חשוב לא פחות - עם התדמית שלהם. מנהיג שמרבה לעשות שימוש ציבורי ביכולותיו הגופניות הוא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בשנת 2008 השיק הנשיא הרוסי קלטת הדרכה שנקראה "בואו ללמוד ג'ודו עם ולדימיר פוטין". בקלטת מפגין הנשיא את כוחו הפיזי על ידי הטלת יריבו על המזרן. תמונות מפורסמות נוספות של פוטין כוללות אותו נטול חולצה במסע דיג, במהלך ציד נמר ועל משטח הוקי קרח.

פוטין על משטח ההוקי קרח (רויטרס)

בזמן שיא המתיחות העולמית סביב פרויקט הגרעין של אירן, מצא הנשיא דאז מחמוד אחמדינג'אד זמן למשחק ראווה יחד עם נשיא בוליביה מוראלס. השניים התמודדו נגד נבחרת מקומית במשחק שהסתיים בתוצאה הדיפלומטית 4:4. תחביב ספורטיבי קצת פחות קונבנציונלי הפגין העריץ הצעיר מקוריאה הצפונית - קים ג'ונג און - ששימש לאחרונה שופט בתחרות ירי טילים בפיונגיאנג.

חובבת ספורט מעט יותר פוטוגנית ממנהיג קוריאה הצפונית היא קייט מידלטון, הנסיכה מקיימברידג' ורעייתו של הנסיך וויליאם. אילו היה ענף ספורט בו מתחרים הספורטאים על עקבים, מידלטון, ככל הנראה, הייתה יכולה להיות ספורטאית מקצוענית. בעת ביקור בבית הספר סיינט אנדרוז, בו למדה מידלטון במשך 10 שנים, הפגינה הדוכסית יכולות מרשימות בהוקי שדה, למרות נעלי עקב שהיו לרגליה.

הוקי על עקבים (רויטרס)

באוקטובר האחרון, חודשיים וחצי בלבד לאחר לידת הנסיך ג'ורג', הפגינה שוב מידלטון אתלטיות על עקבים בזמן שהראתה את כוחה במשחק כדורעף במהלך אירוע צדקה.