רוסיה במשבר - פוטין מקצץ בשכרו

הנפט צונח - ואיתו שכרו של הנשיא: ולדימיר פוטין הורה לעובדי הקרמלין, והוא ביניהם, להפחית 10% משכרם בשל המצב הקשה של הכלכלה המקומית. בחודשים האחרונים ביטל פוטין חופשות לשריו על רקע המצוקה הכלכלית החדשה בארצו

ולדימיר פוטין, ארכיון (רויטרס)

צעדי צנע נוסח הקרמלין: רוסיה נקלעה לאחרונה למשבר כלכלי חריף, בשל הירידה במחירי הנפט והסנקציות הבינלאומיות. היום (שישי) החליט פוטין להוות דוגמה לארצו, והורה על קיצוץ של 10% במשכורות עובדי הקרמלין ובמשכורתו האישית - כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית TASS.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות הקיצוץ החדש, אין מה לדאוג לרווחתו של פוטין: על פי מסמכים רשמיים, משכורתו עמדה על 3.7 מיליון רובלים בשנת 2014 - כ-61 אלף דולרים בשנה בחישוב האינפלציה. גם שרי הקרמלין צפויים לעמוד בקיצוץ בלי להתדרדר מתחת לקו העוני.

לפני חודשיים הורה פוטין על צמצומים נוספים, כאשר ביטל את חופשותיהם של השרים בגלל המצב הכלכלי. "הממשלה ואגפיה לא יכולה להרשות חופשות מוגזמות כאלה, לפחות השנה", הסביר אז פוטין.

"אתם יודעים על מה אני מדבר", הדגיש בפני השרים. על פי הדיווחים ברוסיה, הקיצוץ החדש יחול על צוות הקרמלין, עובדי הממשלה ובכירים נוספים בשירות הציבורי - וצפוי להביא גם להקלה מסוימת בתקציב המדינה לצד הדוגמה הציבורית.