החשוד בפיגוע בבריסל מסרב להסגרה

מהדי נמוש, האזרח הצרפתי שעצור בחשד לירי במוזיאון היהודי בבריסל, מסרב להסגרתו לבלגיה. עורכי דינו טוענים כי הוא מעדיף לעמוד לדין בצרפת. מחר הוא צפוי להתייצב שוב בפני שופט, אז יתברר האם ניתן לדרוש את הסגרתו

רשויות החוק בצרפת מפרסמות הערב (ד') כי מהדי נמוש, האזרח הצרפתי שעצור בחשד לירי במוזיאון היהודי בבריסל מסרב להסגרתו לבלגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכי דינו טוענים כי הוא מעדיף לעמוד לדין בצרפת. מחר הוא צפוי להתייצב שוב בפני שופט, אז יתברר האם צרפת יכולה לדרוש את הסגרתו - ללא הסכמתו של החשוד.

נמוש תיעד עצמו לאחר הירי כשהוא מודה במעשה - כך נחשף בתחילת השבוע במסיבת עיתונאים שערך התובע הצרפתי פרנסואה מולן. בתיעוד הוא נראה כשהוא פורס את כלי הנשק על המיטה ומודה לכל אחד מהם על שסייעו לו בפעולה.

החשוד נכנס למוזיאון

"בסרטון לא נראה האדם שמצלם אבל נשמע שקולו הוא הקול של מהדי נמוש", ציין התובע הצרפתי. "הקול מתאר את התמונות ומסביר שהסרטון צולם ישר לאחר הירי בבריסל, מאחר ומצלמת ה-GoPro לא פעלה".

במסיבת עיתונאים סיפר התובע על המסלול שעבר החשוד עד לביצוע פיגוע הירי ליד המוזיאון היהודי בבריסל. "הוא נעצר בעבר על ידי המשטרה הצרפתית בגין עבירות רכוש", אמר מולן. "הוא נשלח לבית הכלא בו שהה במשך חמש שנים, התחבר לקבוצות מוסלמיות ואחרי ששוחרר הגיע לסוריה".

יורה לתוך המוזיאון

ב-2013 התאמן נמוש במחנות אימונים של הג'יהאד בסוריה, משם שם שאב את משנתו הקיצונית שעל פי החשד הובילה אותו למעשה הנורא. מסוריה עבר דרך דרום מזרח אסיה, הגיע למלזיה, משם לגרמניה ולאחר מכן נסע לבריסל.

נמוש, בן 29 ממוצא אלג'יראי, נעצר בתחנת אוטובוס במרסיי כשמלבד המצלמה, נמצאו ברשותו גם רובה מסוג קלצ'ניקוב ורובה נוסף, זהה לזה שבו נעשה שימוש בפיגוע. יחד עם הדברים ההלו נמצאו גם בגדים - כובע ונעליים - בדיוק כפי שנראו במצלמות האבטחה שתיעדו את הרצח.