צפו: הפגזה מהאוויר באוקראינה

יומיים של מצור שהטיל הצבא האוקראיני על העיר לוהנסק במזרח המדינה הסתיימו, כך נראה, בכישלון, לאחר שאנשי המשמר הלאומי נאלצו לנטוש את עמדותיהם בשל מחסור בתחמושת. בסרטון שפורסם היום נראה הרגע שבו מטוס אוקראיני מפגיז במרכז העיר בניסיון לסייע לחיילים. צפו בתמונות

חיילי המשמר הלאומי האוקראיני נאלצו לנטוש היום (ד') את עמדותיהם בעיר לוהנסק שבמזרח המדינה, לאחר שהתחמושת שלהם אזלה. בתוך כך פורסם היום סרטון יוצא דופן ובו נראים הרגעים שבהם הצבא האוקראיני מפגיז מהאוויר את מרכז העיר, בניסיון לסייע לחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ממצלמות אבטחה באזור ניתן לראות כיכר מרכזית בלוהנסק ובה תנועה דלילה של מכוניות והולכי רגל, כשלפתע נראה פיצוץ עז במקום. מכונית ששהתה בסמוך למקום הפיצוץ הצליחה להימלט. ההפגזה התרחשה שלשום, אך התמונות פורסמו רק היום ובשלב זה לא ברור האם היו נפגעים באירוע.

נזקי הקרבות בלוהנסק (רויטרס)

על פי הדיווחים מלוהנסק, הבדלנים הצליחו להשתלט על שני מבני ממשל בקרבות סביב העיר והחרימו כמות גדולה של תחמושת וחומר נפץ. כמו כן הצליחו החמושים להשתלט על בסיס מקומי של משמר הגבול, לאחר מצור של יומיים על העיר.

הלחימה במזרח המדינה החריפה מאז הבחירות לנשיאות שנערכו ב-25 במאי. בדלנים פרו רוסים הוציאו לפועל תקיפה נרחבת על נמל תעופה במזרח המדינה ואף הצליחו להפיל מסוק של הצבא. גורם רשמי באוקראינה מסר כי לפחות 300 חמושים נהרגו מאז החרפת הקרבות, אך לדיווח לא התקבל אישור.