רוצים לדבר לתוך האוזן של ואן-גוך?

אמן גרמני-אמריקני יצר אוזן סינתטית מ-DNA של צאצא לצייר המפורסם. האוזן שהודפסה במדפסת תלת מימד מוצגת במוזיאון בקרלסרוהה, אך צפויה להגיע גם לניו יורק בהמשך

האוזן בתצוגה (AP)

מוצג היסטורי ואמנותי חדש: מוזיאון גרמני הציג את האוזן של הצייר ההולנדי האגדי וינסנט ואן-גוך, אך אין מדובר באוזן שהוסרה מגופו - אמן גרמני ייצר את האוזן במדפסת תלת מימד באמצעות דגימת DNA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האמן הגרמני-אמריקני דיימוט שטרבה גידל את האוזן מהחומר הגנטי שנלקח מליווה ואן גוך, שהוא בן-נינו של תיאו ואן גוך, אחיו של האמן.

לאחר מכן, התאים עוצבו במדפסת תלת מימד כדי להידמות לאוזן שואן-גוך כרת לעצמו, ככל הנראה במהלך התקף פסיכוטי, בשנת 1888. האוזן מוצגת לראווה במוזיאון האמנות והמדיה בקרלסרוהה.

הדיוקן העצמי בלי האוזן (times online)

"אני משתמש במדע כמו מברשת, כמו שווינסנט השתמש בצבא", אמר שטרבה בריאיון טלפוני לסוכנות הידיעות AP. לדבריו האוזן מוחזקת בתוך נוזל מעשיר ומשמר, והיא יכולה להחזיק שנים רבות בתוך המיכל הנוכחי. לדבריו, קרוב המשפחה ליווה ואן-גוך, שחולק 1/16 מהגנים של הצייר, התנדב באופן מיידי: "הוא התאהב בפרוייקט מההתחלה".

התצוגה תימשך למשך חודש נוסף, והמבקרים אפילו יוכלו לדבר אל תוך האוזן של האמן באמצעות מיקרופון. לאחר מכן, שטרבה מתכוון להציג את האוזן בניו יורק.