ארדואן: "הכתבים הזרים הם מרגלים"

בסוף השבוע האחרון נעצר כתב של רשת CNN בטורקיה בשידור חי, לאחר שסיקר את ההפגנות נגד הממשל. ראש ממשלת טורקיה כינה אותו סוכן ומרגל, וטען כי הכתבים הזרים פועלים בשירות גורמים שמנסים להפיל את משטרו

מזימה בינלאומית להדחתו? ארדואן (ap)

טורקיה לא מתנצלת על מעצר הכתב: ראש הממשלה הטורקי, רג'יפ טאיפ ארדואן, טען היום (ג') כי איוון ווסטון, כתב CNN שנעצר בשידור חי בטורקיה, הוא "סוכן" שפועל למטרות בשירות גופים זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארדואן הוסיף כי הסיקור של ווטסון נגד ההפגנות היה מוטה, ושב ואמר כי התקשורת הזרה מלבה את ההפגנות נגד ממשלתו. ווסטון וצוותו שוחררו עוד באותו היום לאחר תשאול.

"התקשורת הבינלאומית הגיעה לאיסטנבול והשמיעה אמירות פרובוקטיביות", אמר ארדואן בפני חברי מפלגתו בנאום שהועבר בשידור חי בטורקיה. "תפסנו אותם על חם, אין להם שום קשר לתקשורת עצמאית וחופשית - הם מבצעים את המטלות שלהם כסוכנים, זו הסיבה שהם כאן".

כמו כן הצהיר ראש הממשלה הטורקי כי ישנה "מזימה בינלאומית" שנועדה להפיל אותו מכסאו, באמצעות הפגנות או דרך החקירה הנרחבת בפרשת השחיתות, שנמשכת כבר שישה חודשים.

בסוף השבוע האחרון מילאו המונים את כיכר טקסים במלאות שנה למהומות במקום ועימותים התפתחו בין המשטרה למפגינים. כלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי נעצרו 32 בני אדם במהומות, והמפגינים שקראו להתפטרות הממשלה פוזרו באמצעות גז מדמיע.

בחודש מאי בשנה שעברה המחאה שהחלה בכיכר טקסים נגד החלטת השלטונות, לעקור עצים לטובת הקמת מרכז מסחר בפארק גזי, הפכה עד מהרה לגל מהומות אלימות נגד המשטרה שהובילו למספר הרוגים ואלפי פצועים.