ארה"ב: היאכטה התהפכה שניות לאחר ההשקה. צפו

יאכטה יוקרתית וארוכה, שיצאה לשיוט ההשקה, נטתה על צדה ופגעה בקרקע, זמן קצר לאחר יציאתה מהמזח. הקונה הנדהם, ששילם 10 מיליון דולרים עבור התענוג, צפה מהצד בשעה שנוסעי הספינה חולצו וחלונות כלי השיט נשברו על מנת ליישר את היאכטה

ההשקה ירדה לטימיון: יאכטה יקרה, שנקנתה בכעשרה מיליון דולרים, התהפכה על צדה שניות לאחר שעזבה את המזח לצורך שיוט הבכורה שלה בוושינגטון, ארה"ב. הבעלים החדשים של היאכטה נאלצו להניח את השמפניה ולהושיט יד למאמצי החילוץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר שהיאכטה הושקה על פי הנוהל המקובל, על ידי שבירת בקבוק, היא יצאה מהמזח ברעש גדול, נטתה על צדה והתהפכה. שישה נוסעים קפצו אל המים ונמלטו מכלי השיט השוקע, ונוסע נוסף חולץ מתחתית הספינה. גורמי ההצלה דיווחו כי שניים מהנוסעים נזקקו לטיפול רפואי.

"זה היה מפחיד" (יוטיוב)

מחלצים מקצועניים וחובבנים כאחד משכו בחבלים חזקים במיוחד בניסיון ליישר את היאכטה, שאורכה כ-27 מטרים, ואף נאלצו לשבור מספר חלונות. הבעלים החדשים צפו מהצד בשעה שמאמצי החילוץ גרמו עוד ועוד נזק לכלי השיט, רק כדי ליישר את היאכטה.

המים היו רגועים לחלוטין וללא גלים כאשר אירעה ההתהפכות, וככל הנראה הגורם לתאונה הוא סלע קטן שפגע בקרקעית היאכטה. למזלם הרב של הנוכחים, לא דלף דלק מתוך כלי השיט. "אני שמח שאני על האדמה, ואני מודה לאל שאני כאן - זה היה רגע מפחיד", סיפר וויד בנדה, מכונאי הספינה.