שחרור החייל: "הדבר הנכון לעשות"

בבית הלבן הגיבו הלילה לביקורת מצד פוליטיקאים במפלגה הרפובליקנית נגד עסקת חילופי השבויים במסגרתה שוחררו 5 פעילי טאליבן תמורת החייל האמריקני בו ברגדאל. "שחרורו של ברגדאל היה הדבר הנכון לעשות", אמר גורם רשמי בבית הלבן

"הדבר הנכון לעשות". ברגדאל (AP)

גורם רשמי בבית הלבן הדף הלילה (ג') את הביקורת נגד שחרורו של החייל האמריקני שנשבה באפגניסטן תמורת שחרורם של חמישה פעילי טאליבן ואמר כי "היה זה הדבר הנכון לעשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תגובת הבית הלבן מגיעה בעקבות טענות מצד פוליטיקאים במפלגה הרפובליקנית, לפיהן עסקת השחרור תעודד חטיפה של חיילים אמריקנים נוספים המוצבים באפגניסטן. הפוליטיקאים השמרנים טענו בימים האחרונים כי העסקה עלולה להוות תקדים עבור עסקאות חילופי שבויים עתידיות בין ארצות הברית וקובה.

"החלפת חמישה בכירי טאליבן עשויה להשפיע על כל הכוחות האמריקנים", אמר הסנאטור הרפובליקני הווארד מקאון, יו"ר וועדת הכוחות המזויינים המפקחת על הצבא. "עכשיו לטרוריסטים תהיה מוטיבציה לחטוף חיילים אמריקנים, המעשה הזה יציב את הכוחות שלנו באפגניסטן ובכל מקום בעולם בסיכון גבוה עוד יותר" . הסנאטור ג'יימס אינהוף מאוקלוהומה אמר דברים דומים וטען כי "לנו לא הודיעו על חילופי השבויים עד אחרי פרסום ההחלטה".

דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, התייחס אף הוא לביקורת ואמר כי "במהלך התייעצויות עם גורמי ביטחון שונים הוחלט שפעילי הטאליבן ששוחררו לא מהווים סכנה מידית או עתידית עבור ארצות הברית".

בשלב זה נמצא החייל, בו ברגדאל, בבסיס של צבא ארצות הברית בגרמניה, שם הוא מקבל טיפול רפואי לפני שישוב למולדתו. הצבא האמריקני טרם פרסם הודעה על הגעתו לאדמת ארצות הברית, לקראת האיחוד המיוחל עם הוריו ומשפחתו.