הערבי שהפגין למען ישראל בלב לונדון

מול כל העולם: ערבי-בריטי יליד עירק נעמד מול מאות מפגינים ערבים בלונדון עם שלט "תודה לישראל" ודגל כחול-לבן. התגובות לא היו אוהדות, אך הוא התעקש להמשיך ולעמוד שם. את המוטיבציה שלו הוא מסביר: "הגיע הזמן שאנשים ידעו את המציאות כמו שהיא באמת"

כשיבשת אירופה חווה גל מדאיג של אנטישמיות, יהודים מעדיפים לא להתבלט ולהצניע את זהותם - אתמול בלונדון בחור אחד התייצב לבדו עם דגל, שלט ואמירה מאוד לא פופולרית בהפגנה בבריטניה של היום: "תודה לישראל על הטיפול בפצועים הסורים". האיש הזה הוא דווקא ערבי מעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש, יליד עירק שמתגורר בבריטניה, כתב על השלט אותו החזיק: "תודה גדולה לישראל על הסיוע לאזרחים שנפצעו במלחמת האזרחים בסוריה". מעל השלט הוא גם החזיק בדגל ישראל - וזאת בהפגנה בה נישאו דגלי המורדים בסוריה ורוב מוחלט של המפגינים היו ערבים.

התגובות מסביב לא היו חיוביות: ביקשו ממנו, בנימוס ולאחר מכן קצת פחות בנימוס, להוריד את השלט והדגל ותקפו אותו על עמדתו. אבל הוא לא התקפל. למרות מה שאפשר לחשוב, האיש הזה אינו ישראלי ולא יהודי, אלא ערבי-בריטי.

היש שמשתמש בשם הבדוי אורים שמשון, סיפר על המוטיבציה שלו. "תמיד שומעים חדשות שליליות על ישראל, הגיע הזמן לפרסם את מה שבאמת קורה שם, איך מאות אזרחים מסוריה מקבלים טיפול בישראל", אמר לנו. "עשיתי את זה, ואני מודה שלא כולם היו שמחים לשמוע".