לה פן: "פיגוע הירי בבריסל מראה על טיפשות הממשל הצרפתי"

אחרי מעצרו של החשוד הצרפתי ברצח במוזיאון היהודי, מותחת מנהיגת הימין בצרפת מארין לה פן ביקורת חריפה על מדיניות ההגירה בצרפת. בריאיון לתחנת רדיו מקומית, הפנתה ראש מפלגת החזית הלאומית אצבע מאשימה לעבר הממשל הצרפתי, שאת עמדתו בנושא כינתה "נאיבית"

קוראת להקשיח את מדיניות ההגירה. לה פן (רויטרס)

כיממה לאחר פרסום דבר מעצרו של האזרח הצרפתי החשוד בביצוע פיגוע הירי בבריסל, התייחסה היום מנהיגת הימין בצרפת מארין לה פן לרצח במוזיאון היהודי ומתחה ביקורת על מדיניות ההגירה של הממשל בארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון שהעניקה לתחנת רדיו צרפתית אמרה לה פן, שזכתה לפני שבועיים עם מפלגתה לניצחון גדול בבחירות לפרלמנט האירופי, כי פעולת הטרור היא פועל יוצא של מדיניות ההגירה הלקויה בצרפת. "האירוע מראה על הטיפשות והנאיביות של הממשל הצרפתי", אמרה. "אנו מוכרחים לעצור את ההגירה ההמונית הזו, וחובה עלינו לשפר את המעקב ואת הפיקוח באופן הדוק יותר לאורך הגבולות ולהקים יחידות מיוחדות לטיפול באנשי הג'יהאד".

מוקדם יותר היום דיווחה משטרת פריז על מעצרם של ארבעה בני אדם, שגייסו בצפון צרפת צעירים להילחם עם ארגוני הג'יהאד בסוריה. בפגישה שקיים שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנב עם מקביליו באיחוד האירופי יחד עם בכירים מירדן, טוניסיה, טורקיה ומרוקו, סיכמו הצדדים על שיתוף פעולה לבלימת שטף המתנדבים הג'יהאדיסטים מאירופה, לרבות שיתוף מידע מודיעיני ומעקב אחר רשתות טרור.

על פי דיווחי הניו יורק טיימס, לפחות 3,000 אזרחים ממדינות מערביות משתתפים בלחימה נגד כוחות אסד בסוריה, מרביתם אזרחי צרפת ובריטניה. משנתם של הארגונים האיסלאמים הקיצוניים וההכשרה שהם מעניקים לפעיליהם חודרת לאירופה ומעוררת חשש כבד בקרב ממשלות המערב, שמנסות לבלום את זרם המתנדבים.