צרפת נגד מגייסי הג'יהאד

אחרי מעצרו במרסיי של החשוד בפיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל, שלחם לצד ארגוני הג'יהאד בסוריה, משטרת צרפת החלה לפעול נגד הגורמים הקיצוניים שמגייסים צעירים מוסלמים למלחמה. שרי פנים מאירופה דנו עם עמיתיהם בשורת מדינות ערביות בנושא וסיכמו על שיתוף מידע מודיעיני ומעקב אחרי רשתות טרור

אירופים נלחמים בסוריה (יוטיוב)

אחרי מעצרו של החשוד בפיגוע בבריסל, צרפת מגבירה את פעילותה נגד פעילים מוסלמים קיצוניים: משטרת פריז מדווחת שעצרה ארבעה אנשים שגייסו צעירים להילחם עם ארגוני הג'יהאד בסוריה. כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי הארבעה פעלו באזור פריז ובצפון צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנב, שממשרדו יצא הדיווח על המעצר, חזר מפגישה עם שרי פנים נוספים מהאיחוד ועמיתיהם בירדן, טוניסיה, טורקיה ומרוקו שבה הם הסכימו לפעול יחדיו כדי לעצור את שטף המתנדבים הג'יהאדיסטים מאירופה. השרים הסכימו לשתף מידע מודיעיני ומעקב אחרי רשתות טרור.

הניו יורק טיימס מדווח שבסוריה נמצאים לפחות 3,000 אזרחים ממדינות מערביות שנלחמים בשורות ארגוני הגי'האד נגד כוחות אסד, חלק מ-11 אלף זרים שנמצאים במדינה. משנתם של הארגונים האיסלאמים הקיצוניים וההכשרה שהם מקבלים כלוחמי ג'יהאד חודרת לאירופה ומעוררת חשש כבד בקרב ממשלות המערב, שמנסות לבלום את זרם המתנדבים הזה.

כשהם חוזרים לארצותיהם הם עוברים תשאול ומעקב, אך כפי שראינו במקרה האחרון של מהדי נמוש, החשוד בפיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל, זה לא תמיד עוזר. 

700 אנשי ג'יהאד מצרפת ומבריטניה לוחמים בסוריה  

משרד הפנים בבריטניה החליט לאחרונה לשלול את אזרחותם של 20 אנשי ג'יהאד ועל פי המשטרה בלונדון , 40 בני אדם נעצרו בחשד לפעילות בסוריה בין החודשים ינואר למרס. אחד מהם, צעיר בשם אבו סומאייה, אמר שבגלל שגדל באירופה הוא הפך ל"מוסלמי גרוע, שמעשן, הולך למועדונים, יוצא עם נשים, משתמש ומוכר סמים ומבייש את משפחתו". לדבריו, סוריה הפכה אותו לאדם ומוסלמי טוב יותר, והיום הוא ממלא את משפחתו בגאווה - גם בבית באירופה.

על פי הנתונים שפורסמו בניו יורק טיימס, אזרחים מצרפת ומבריטניה מהווים את רוב המתנדבים מהמערב שמגיעים לסוריה - כ-700 - אבל ניתן למצוא בקרב לוחמי הג'יהאד גם אזרחים בלגים, הולנדים, אזרחי מדינות סקנדינביה, בוסנים, אלבנים, סרבים, קנדים , אוסטרלים ואמריקנים.