עוצר בתאילנד: הצבא מנקה רחובות

חיילים תאילנדים סייעו בשעות הבוקר והלילה לנקות את רחובות בנגקוק, שהתפנו ברובם ממפגינים. במקביל, מתגברים הקולות במדינה התומכים בהפסקת המחאות על מנת לאפשר למשטר הצבאי לפעול ולהשיב את הסדר לרחובות

החיילים שומרים על הסדר - והניקיון: צבא תאילנד, שהטיל בחודש שעבר משטר צבאי במדינה ולקח את השלטון לידיו, אכף בשעות הלילה והבוקר (ב') את העוצר כמו בכל יום, וניצל את ההזדמנות על מנת לסייע לצוות הניקיון העירוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרחים המעטים שהסתובבו ברחוב בשעות הבוקר הופתעו לראות את החיילים הקשוחים מטאטאים ושוטפים עם צינור את הרחובות, שעד לאחרונה איישו בעיקר מפגינים.

אלפי חיילים ושוטרים נשלחו לרחובות בנגקוק אתמול על מנת לעצור מפגינים ולפזר התקהלויות אסורות. לאחר שבועות רבים של מחאות, שנערכו בחלקן בניגוד לחוק, אזרחים תאילנדים רבים נוטים לתמוך זמנית בממשל הזמני ולהפסיק את המחאות.

הרחובות שהתרוקנו מפגינים נוקו מלכלוך (AP)

סותת'יפ ת'נוונג, תושבת העיר, אמרה כי לאור הצעדים האחרונים של הצבא והמועצה הלאומית לשלום וסדר, "העתיד אמור להיות בסדר. הם הגיעו על מנת לערוך שינויים ורפורמות". צ'רדפן קווקמנרד, תושב נוסף, טען כי כל התאילנדים "צריכים לפעול יחד וללכת באותו כיוון. אני מסכים עם הצעדים שננקטו נגד המפגינים".