ניגריה: פיגוע קטלני במשחק כדורגל בצפון מזרח המדינה

עשרות צופים במשחק כדורגל נפגעו מפיצוץ שאירע בתום המשחק. על פי הדיווחים, לפחות 40 נהרגו - בהם נשים וילדים רבים - ועוד 12 לפחות נפצעו. גורמי הביטחון חושדים בארגון הטרור בוקו חאראם

מתקפת טרור בניגריה, ארכיון (רויטרס)

הטרור בניגירה מחריף: לפחות 40 בני אדם נהרגו הלילה (ב') בפיצוף שאירע בעת משחק כדורגל בצפון-מזרח ניגריה. גורמי ביטחון העריכו כי ייתכן שארגון הטרור בוקו חאראם עומד מאחורי המתקפה הקטלנית בעיר מובי, בה נפצעו לפחות 12 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, מתקפת הטרור בוצעה עם סיומו של המשחק, כאשר האוהדים חצו את המגרש בדרכם הביתה. אחד הצופים, מוחמד חסן, אמר כי "נשים וילדים רבים נלכדו ונפגעו בפיצוץ".

טרם התבררה זהות הקורבנות, אך על פי ההערכה רובם - אם לא כולם - השתייכו לקהל האוהדים. המשטרה המקומית החלה בחקירת המתקפה, ונבדק הקשר בין הפיצוץ לבין האיומים של ארגון הטרור בוקו חאראם, שהודיע לפני יומיים כי בכוונתו לבצע פיגוע באוניברסיטה העירונית של מובי.

מאות הרוגים בחודשים האחרונים

לאחר חטיפת 200 הנערות מבית הספר התיכון לפני כחודש וחצי, מעשי הטבח של בוקו חאראם והתקיפות כלפי אזרחים התגברו: ע פי הערכות, יותר מ-500 אזרחים נרצחו בתקופה זו.

בסוף השבוע שעבר מחבל מתאבד התפוצץ בטעות בדרכו לבצע פיגוע במגרש כדורגל בעיר ג'וס במרכז המדינה, ושלושה בני אדם נהרגו בפיצוץ. שבוע לפני כן נהרגו 118 בני אדם במתקפת טרור בג'וס, וגם בעיר אבוג'ה בוצעו מתקפות טרור שגרמו למותם שם 95 עוברי אורח בשבועות האחרונים.