ניו יורק: תומכים בישראל - גם מהשמיים

כמדי שנה, יצאו אלפי אמריקנים וגם לא מעט ישראלים המתגוררים בארה"ב למצעד תמיכה בישראל בשדרה החמישית בניו יורק. השנה, טייסים ישראלים לקחו חלק במטס מעל העיר כחלק מהמצעד. מנהיגי ניו יורק ויהודים מקהילות מכל אזור המטרופולין השתתפו באירוע

יותר מ-30 אלף ישראלים ויהודים השתתפו היום במצעד התמיכה השנתי בישראל - מצעד שמתקיים יותר מיובל שנים. הפעם, המצעד המסורתי כלל גם הצדעה באוויר, עם מטוסים שהוטסו על ידי טייסים ישראליים בשמי מנהטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז תחילת שנות ה-60 מקיימת הקהילה היהודית בניו יורק מצעד תמיכה במדינת ישראל, שעם השנים גדל וכלל בתוכו גם ישראלים שגרים במטרופולין ניו יורק - הריכוז היהודי הגדול בעולם, אחרי מדינת ישראל עצמה. בהמשך, גם ישראלים שגרים בעצמם בעיר הצטרפו למצעד.

לרגל השנה ה-50 לקיומו של האירוע, אישרו הרשויות בניו יורק לקיים מטס של 30 מטוסים קלים מעל העיר. המטוסים הוטסו על ידי טייסי אל-על בהווה ובעבר - ומדובר באישור חריג ביותר, שכן מאז אירועי ה-11 בספטמבר הרשויות לא נוטות לאשר מטסים שכאלה מעל העיר למעט במקרים יוצאי דופן.

ג'ון רסקיי, מנכ"ל הפדרציה היהודית של ניו יורק אמר: "כבר 50 שנה, עשרות אלפי יהודים - וגם לא יהודים - צעירים ומבוגרים, ולצידם מנהיגי העיר ניו יורק - צועדים לאורך השדרה החמישית כדי להביע את האהבה והמחוייבות שלהם לעם ישראל ולמדינת ישראל. יום אחד בשנה אנו שמים את כל המחלוקות בצד וצועדים ביחד כדי להעביר מסר אחד ברור: אנו עומדים לצד אזרחי ישראל במאבקם נגד האלימות ובחתירה שלהם לשלום".