דיווח: קטאר שיחדה כדי לארח מונדיאל

מהודעות ומסמכים שהגיעו לידי העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס" עולה חשד כי בכיר מקטאר שילם 5 מיליון דולר לנציגים אפריקנים בפיפ"א, כדי לזכות בתמיכת היבשת לאירוח גביע העולם ב-2022. בקטאר מכחישים

אמיר קטאר ונשיא פיפ"א (רויטרס)

קטאר נבחרה לארח את גביע העולם בכדורגל בשנת 2022 הודות לשורת מעשי שחיתות - כך מדווח העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס". על פי תחקיר העיתון, בכיר קטארי שיחד במיליוני דולרים בכירים בפיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית, על מנת לגייס תמיכה בהצעה של ארצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לידי העיתון הגיעו תכתובות דואר אלקטרוני ומסמכים בנקאיים המעידים לכאורה כי הבכיר הקטארי מוחמד בן חמאם שילם חמישה מיליון דולר לנציגים אפריקנים בפיפ"א. מדובר בנציגים שלא יכלו להצביע בבחירות שהתקיימו בדצמבר 2010, אך מטרתו של בן חמאם היתה להפעיל לחץ על ארבעת נציגי אפריקה, ולזכות בתמיכתם.

בקטאר מכחישים מכל וכל את ממצאי התחקיר, ומציינים כי בן חמאם לא קשור להצעה שלהם לארח את גביע העולם. הוא עצמו סירב להגיב לדברים.

זו אינה הפעם הראשונה בה עולה גביע העולם בקטאר לכותרות, ולא בנסיבות שקשורות לכדורגל. קטאר היא מדינת הלכה מוסלמית, ולא ברור איך יתמודדו שם עם אוהדים הומוסקסואלים ולסביות, או עם שתיית אלכוהול תוך כדי צפייה במשחקים.

העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח בעבר כי הפועלים העמלים על בניית האצטדיונים, רובם מהגרי עבודה מהודו, לא זוכים לתנאים בסיסיים כמו מזון או מים, וכי אין הקפדה על בטיחות באתרי הבנייה. כמו כן, יהיה כמעט בלתי אפשרי לקיים טורניר כדורגל בחום הקיץ הקטארי. ההצעה לקיים את הטורניר בחורף עלולה לשבש לחלוטין את שאר אירועי עונת הכדורגל.