מתיחות בטורקיה: כתב של CNN נעצר בשידור חי

שנה אחרי המחאה שהפכה למהומות אלימות נגד המשטר, מארגני אותן הפגנות קראו להמונים לשוב לכיכר. ארדואן הזהיר את הצעירים שלא להיענות לקריאות, אך זה לא עזר. עשרות שוטרים ותותחי מים נפרסו באזור ואנשי כוחות הביטחון החלו לפזר מפגינים בגז מדמיע. כתב של רשת CNN שניסה לדווח מהמקום עוכב לחקירה במהלך שידור

שנה עברה מאז ניצתו המהומות בכיכר טקסים באיסטנבול, נגד השלטון והעומד בראשו ארדואן, וההמונים שבו היום (ש') אל הכיכר ולהפגין. ראש ממשלת טורקיה הזהיר את הצעירים שלא לקחת חלק במחאה אך למרות זאת, רבים הגיעו לכיכר באיסטנבול והמשטרה ניסתה לפזרם בגז מדמיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי שוטרים ומשאיות הנושאות תותחי מים נפרסו מאז שעות הבוקר לאורך הכיכר בניסיון למנוע מהומות. כתב של רשת CNN , איוון ווטסון, עוכב לחקירה ע"י השוטרים, לעיני המצלמות בשעה שדיווח מהכיכר. בתום החקירה הוא שוחרר ביחד עם צוותו.

בחודש מאי בשנה שעברה המחאה שהחלה בכיכר טקסים נגד החלטת השלטונות, לעקור עצים לטובת הקמת מרכז מסחר בפארק גזי, הפכה עד מהרה לגל מהומות אלימות נגד המשטרה שהובילו למספר הרוגים ואלפי פצועים.

שנה למהומות בטקסים. ארכיון (רויטרס)

ארדואן: "המארגנים הם טרוריסטים"

לפי דיווח ברשת BBC, המארגנים שעמדו מאחורי מהומות פארק גזי קראו לערוך הפגנות במהלך השבת לציון שנה למחאה בכיכר. הפגנות צפויות להיערך גם במספר מקומות נוספים בטורקיה, בהם: אנקרה, איזמיר ואנטקיה.

"שנה אחרי, אנשים, ובהם מי שקוראים לעצמם לכאורה אמנים, קוראים להפגנות, אבל אתם, צעירי טורקיה, לא תענו לקריאות האלה", קרא ארדואן בנאום שנשא טרם המחאות.

הוא תיאר את מארגני המחאה "כטרוריסטים שעושים מניפולציות על צעירים חלשים מוסרית וכלכלית לתקוף את האחדות של המדינה ולשים את הכלכלה תחת איום".