ב-CNN דיווחו שאסטרואיד יפגע בכדור הארץ – עד שגילו שזו טעות

בהלה גדולה התחוללה ברשת האינטרנט לאחר שלאתר של רשת החדשות CNN הועלתה ידיעה לפיה אסטרואיד שמתקרב לכדור הארץ צפוי לפגוע בו בעוד 27 שנים. אלא שעד מהרה חברי סוכנות החלל האמריקנית מיהרו להרגיע ולהבהיר שמדובר בטעות - והידיעה הוסרה

הידיעה שפורסמה באתר CNN (טוויטר)

לא פעם מדווחות רשתות התקשורת בעולם על אסטרואיד שמאיים לפגוע בכדור הארץ, אלא שדיווח דומה שעלה באתר האינטרנט של רשת החדשות הנודעת ביותר בעולם - גרם אמש (ו') לבהלה גדולה: אתר רשת CNN האמריקנית דיווח אתמול כי אסטרואיד ענק שעושה דרכו לעבר כדור הארץ, צפוי לפגוע בו ולגרום לנזק עצום - אלא שעד מהרה התברר שהדיווח הוא טעות, כזו שגרמה לפאניקה ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"האסטרואיד נמצא במרחק של 51 מיליון קילומטרים מכדור הארץ ויתנגש בו במרס 2041", נכתב בדיווח שהועלה בתחילה לעמוד הטוויטר CNN iReport, בו גולשים מדווחים על החדשות עבור הרשת - ולאחר מכן, פורסם באתר האינטרנט הרשמי שלה.

233 אלף בני אדם שצפו בדיווח שפורסם נבהלו, ו-23 אלף אף בחרו לשתף אותו בעמודי הרשתות החברתיות. ביניהם, היו גם עובדים בסוכנות החלל האמריקנית, NASA, שנדהמו מהדיווח - ומיהרו ליצור קשר עם רשת CNN ולומר שהדיווח פשוט לא נכון.

"סליחה, מדובר בטעות"

לאחר ההבהרה המרגיעה מסוכנות החלל של ארה"ב, מיהרו ב-CNN להסיר את הדיווח המלחיץ - והציוץ בעמוד הטוויטר עם תמונת המחשה מדאיגה, התחלף בהודעת שגיאה - שהפעם דווקא הייתה מבורכת: "CNN מבהירה כי הידיעה שהועלתה הינה מוטעית, זאת לאחר הבהרה מטעם NASA. האובייקט הכי קרוב שזוהה מתקרב לכדור הארץ לא צפוי לגרום לו נזק".

הציוץ המרגיע שאחרי הסרת הידיעה (טוויטר)


זו אינה הפעם הראשונה בה מפורסמות ידיעות מוטעות ברשת CNN, אם כי בפעמים הקודמות הטעויות היו מלחיצות פחות: במרס 2013, עם כניסתו של האפיפיור פרנציסקוס לתפקידו, דיווחה הרשת כי הוא האפיפיור הראשון שנולד מחוץ לאירופה - מה שלא היה מדויק. שנה קודם לכן, דיווחה הרשת דיווח מוטעה אודות רפורמת הבריאות שהוביל הנשיא אובמה - כזה שגם רשתות אחרות מיהרו לדווח עליו.