בדרך לרגיעה? רוסיה נסוגה מהגבול עם אוקראינה

בעוד אירועי האלימות במזרח אוקראינה נמשכים, ארה"ב הודיעה הלילה כי רוסיה הסיגה אלפי חיילים מהגבול המשותף בין המדינות. בממשל האמריקני הביעו שביעות רצון מהמהלך של מוסקבה: "הסנקציות נגד פוטין עבדו"

כוחות רוסיים סמוך לגבול (רויטרס)

משרד ההגנה האמריקני הודיע הלילה (ו') כי רוסיה הסיגה את מרבית כוחותיה מאזור הגבול המשותף עם אוקראינה. בממשל האמריקני הביעו שביעות רצון מהמהלך של הקרמלין במוסקבה, מאחר ודרשו זאת מרוסיה במשך שבועות ארוכים מאז החל המשבר באוקראינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנתונים שחשף הפנטגון, כשבעה גדודים ובהם אלפי חיילים בודדים נותרו בגבול, לאחר שבחודש האחרון הוצבו באזור יותר מ-40 אלף חיילים רוסים.

"אני חושב שכולם מסכימים עם העובדה כי הסנקציות שהנשיא אובמה הטיל על רוסיה השפיעו רבות על המהלך", הבהיר הלילה מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי. "בכוונתנו להמשיך בסנקציות עד שרוסיה תבין כי עליה לסייע במאמצים ליציבות אוקראינה".

"הסנקציות עבדו". קרי ולברוב (רויטרס)

מזרח אוקראינה: מסוק צבאי הופל, 14 חיילים נהרגו

מזכיר ההגנה האמריקני, צ'אק הייגל, הביע סיפוק לאור הצעדים שנוקטת מוסקבה להרגעת השטח באוקראינה. "בחודשים האחרונים הכוחות הרוסיים לא הוצבו היכן שהם היו אמורים להיות מוצבים", אמר הייגל. "אנחנו יכולים לומר כי אלפי חיילים נסוגו בימים האחרונים מהגבול".

בינתיים, נמשכים אירועי האלימות בתוך אוקראינה. אתמול נהרגו לפחות 14 חיילים אוקראינים לאחר שמסוק של הצבא הופל מאש של כוחות פרו-רוסיים באזור העיר סלוביאנסק שבמזרח המדינה. על פי הדיווחים מאוקראינה, בין ההרוגים היה גנרל של הצבא.